Magdalena Ogórek nie prowadzi już "Rozmów dnia" na antenie Radia PiK. Dziennikarze boją się o pracę

Magdalena Ogórek nie poprowadziła w tym tygodniu „Rozmowy Dnia” na antenie Radia PiK i prowadzić już ich nie będzie. Ze współpracy z nią rezygnują kolejne rozgłośnie. – Nie znamy jej nawet, bo tu nie bywała. My się martwimy o swoje miejsca pracy – mówi Wirtualnemedia.pl radiowiec z Radia PiK.

Joanna Dolecka
Joanna Dolecka
Udostępnij artykuł:
Magdalena Ogórek nie prowadzi już "Rozmów dnia" na antenie Radia PiK. Dziennikarze boją się o pracę
Magdalena Ogórek, fot. akpa

Magdalena Ogórek pracowała nie tylko w TVP, ale i prowadziła audycje na antenie Polskiego Radia - Jedynki i stacji regionalnych – w Koszalinie, Opolu, Bydgoszczy, dawniej również w Szczecinie. W Radiu Opole przygotowywała piątkowy cykl "Suma tygodnia" i emitowany w niedzielę - "Zagrabione". W Radiu Koszalin sobotnią audycję „Mistrz i Małgorzata” prowadziła z Marcinem Wolskim, a jej piętnastominutowy program Express Warszawa – Koszalin emitowany był w piątkowe popołudnia (dziś go nie było, choć w ramówce cały czas był zapowiadany). 

Radio PiK z kolei raz w tygodniu w środy emitowało jej dziesięciominutową „Rozmowę dnia”. Najczęściej z politykami PiS. Ostatni wywiad – z Ryszardem Czarneckim, europosłem PiS wyemitowany został 3 stycznia. Przed świętami rozmawiała z ks. Witoldem Kaweckim, wcześniej z posłanką PiS Joanna Lichocką.

Magdalena Ogórek nie prowadzi już audycji w Radio PiK

Ogórek wstawać rano do pracy w Bydgoszczy nie musiała, bo w studiu Radia PiK nie bywała. Z gośćmi rozmawiała przez telefon. W tym tygodniu już jej nie było na antenie. W środę 10 stycznia o godz. 9.00 słuchacze mogli posłuchać rozmowy z Robertem Langowskim, bydgoskim radnym Koalicji Obywatelskiej. Przepytywał go Michał Jędryka.

– Naprawdę, nie ubolewamy, chwały nam to nie przynosiło, a i myślę, że słuchacze wolą pójść do kościoła, żeby posłuchać księdza albo na wiec, żeby dowiedzieć się, co sądzą politycy PiS-u. Nie znamy jej nawet, bo tu nie bywała – mówi dla Wirtualnemedia.pl współpracownik Radia PiK.

Magdalena Ogórek współpracę z Radiem PiK rozpoczęła w 2020 r. Przeciwny tej współpracy był Mieczysław Naparty, członek rady programowej Radia PIK. Mówił, że decyzja o jej przyjęciu wynikała z nacisków politycznych.

Na czele rady nadzorczej Radia PiK stoi były współpracownik przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. Maciej Koziołocki był dyrektorem jego biura poselskiego. Zasiada też w radzie programowej Radia PiK.

Prezeską zarządu Radia PiK była do chwili postawienia stacji w stan likwidacji była - od 2026 roku - Jolanta Kuligowska-Roszak. Teraz w spółce działa likwidator Paweł Kusak.

- Martwimy się o swoje miejsca pracy. Wiemy, że w tej chwili wszystko może się stać i każdy z nas może ją stracić. Wielu z nas jest świadomych, że podporządkowywało się ideologicznym wymaganiom, ale nie mieliśmy wyjścia - mówi współpracownik Radia PiK. 

Radio Opole nie współpracuje już z Magdaleną Ogórek i Michałem Rachoniem

Z anteny publicznego Radia Opole z końcem grudnia zniknęli Michał Rachoń, Piotr Semka, Piotr Gociek, Piotr Cywiński i Magdalena Ogórek.

Redaktor naczelny stacji Tomasz Cichoń wyjaśniał wtedy, że rezygnacja spowodowana jest niepewną sytuacją finansową. - Umowy nie będą przedłużone z powodu niejasnej sytuacji finansowej mediów publicznych, w tym Radia Opole, w 2024 roku - mówił Tomasz Cichoń i zaznaczał, że rozgłośnia rozstaje się z większą grupą współpracowników.

Radio Koszalin w swojej ramówce zapowiada dzisiejszy program Magdaleny Ogórek.

Na początku stycznia br. Magdalena Ogórek zakończyła współpracę z radiową Jedynką, w której prowadziła część wywiadów w południowym paśmie. Piotr Semka od połowy 2016 roku był w gronie gospodarzy „Klubu Trójki”. Latem br. audycja zniknęła z ramówki Programu III Polskiego Radia.

Magdalena Ogórek dała o sobie znać w 2015 r., kiedy została kandydatką SLD na prezydenta Polski (zdobyła 2,38 proc. głosów). Prowadziła w TVN24 Biznes i Świat program "Atlas Świata". Od 2016 r. była związana z "Do Rzeczy" i Telewizją Polską. Z czasem stała się jedną z twarzy medialnej propagandy PiS-u.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online