SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magdalena Wolińska-Riedi wróciła na antenę TVP1. Będzie też realizować dokumenty

Odsunięta w styczniu br. od współpracy z Telewizją Polską jej włoska korespondentka Magdalena Wolińska-Riedi wróciła na antenę TVP1 - od połowy czerwca przygotowuje krótkie relacje dla katolickiego programu „Między ziemią a niebem”. Choć Wolińska-Riedi ma pracować głównie dla redakcji programów katolickich, portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że będzie też przygotowywała dokumenty dla TVP. Jednocześnie jednak nie ma statusu korespondenta publicznej telewizji. 

Magdalena Wolińska-Riedi nadawała w połowie czerwca korespondencję spod Polikliniki Gemelli w Rzymie Fot. Zrzut ekranu/TVP VOD Article

Magdalena Wolińska-Riedi w połowie czerwca pojawiła się w niedzielnym magazynie katolickim Jedynki "Między ziemią a niebem", by przez kilka minut na żywo relacjonować spod Polikliniki Gemelli stan zdrowia papieża Franciszka; w relacji opowiadała także o kulisach leczenia ojca świętego, jego samopoczuciu i chęci powrotu do pracy. W kolejnych tygodniach znów pojawiła się w programie.

Z nieoficjalnych informacji Wrtualnemedia.pl wynika, że była włoska korespondentka TVP pozostaje cały czas związana z Telewizją Polska, jednan nie ma statusu korespondenta. Poza pojawianiem się w audycjach redakcji katolickiej, ma też przygotowywać dokumenty i reportaże dla różnych anten Telewizji Polskiej.

Magdalena Wolińska-Riedi została odsunięta od pracy przez kierownictwo Telewizji Polskiej pod koniec stycznia br, po tym jak w twitterowej dyskusji o wojnie w Ukrainie napisała: „Czyli stygmatyzujemy cały rosyjski naród za szaleństwo Putina i spółki. Chyba tylko my Polacy, którzy wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki, możemy to tak interpretować”. Pod wpływem krytyki szybko dodała kilka twitterowych wpisów z przeprosinami i wyjaśnieniami.

Mimo to TVP zakomunikowała oficjalnie, że jest „oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów”. - Telewizja Polska nie identyfikuje się z wypowiedziami, które wpisują się w rosyjską propagandę - podkreślono. Nadawca poinformował także, iż korespondentka została odsunięta od wykonywania obowiązków służbowych.

Kim jest włoska korespondentka TVP?

Wiosną tymczasowo wydarzenia z Rzymu dla TVP relacjonowała Anna Ołdakowska-Somaini. Z kolei w maju jako korespondentka TVP we Włoszech zadebiutowała Urszula Rzepczak, która po kilku latach odeszła z Polsatu.

Magdalena Wolińska-Riedi to dziennikarka i pisarka na stałe mieszkająca w Watykanie. W marcu 2014 roku wraz Piotrem Adamczykiem była współautorką dokumentalnego cyklu „Polacy w Rzymie i Watykanie”, nadawanego w TVP1. Wtedy właśnie kierownictwo TVP zwróciło na nią uwagę, co zaowocowało tym, że od 2015 roku Magdalena Wolińska-Riedi była korespondentką publicznego nadawcy z Rzymu i Watykanu. Ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim, historię kościoła na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie oraz Akademię Dyplomatyczną PISM w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Magdalena Wolińska-Riedi wróciła na antenę TVP1. Będzie też realizować dokumenty

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jutub
Megalomania na całego. Po co dwóch korespondentów z tego samego miejsca?
32 11
odpowiedź
User
Lolo
Podobna do antypisowki Kurdej Szatan. U mnie ma tzw bana.
0 0
odpowiedź
User
Plotkarz
Ja się pytam, czy redakcja dostała zgodę od spółki TVP ? Redakcja chyba nie słyszała za co pani Magdalena została usunięta z TAI.
29 8
odpowiedź