SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skargi na „Magię nagości” do KRRiT. Zoom TV złoży wyjaśnienia

Zoom TV miał od 14 maja emitować polską wersję show „Magia nagości”, jednak przesunął jego premierę bezterminowo, nie podając oficjalnych powodów tej decyzji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała w sumie 5 skarg na format, teraz nadawca musi złożyć wyjaśnienia - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Karana była m.in. brytyjska edycja programu „Magia nagości” Article

W ubiegłym tygodniu nadawca kanału Zoom TV, Kino Polska SA poinformowało w oświadczeniu: - Jako nadawca kanału telewizyjnego Zoom TV podjęliśmy decyzję o odłożeniu w czasie premiery show randkowego „Magia nagości. Polska”, która zaplanowana była na antenie Zoom TV na dzień 14 maja br.

Jednocześnie nie poinformowano widzów o nowej, możliwej dacie startu programu, a jak wynika z naszych nieoficjalnych doniesień, nadawca przesunął format bezterminowo.

KRRiT czeka na stanowisko nadawcy

Jednym z powodów, dla których kanał mógł tymczasowo odwołać „Magię nagości” może być fakt złożenia skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Przypomnijmy, że show „Magia nagości. Polska” jest oparty na brytyjskim formacie „Naked Attraction” produkcji Studia Lambert, które jest częścią All3Media. Dotychczas lokalne wersje projektu powstały w takich krajach, jak: Dania, Finlandia, Niemcy, Rosja i Włochy. Formuła programu polega na tym, że uczestnicy wybierają kandydata lub kandydatkę na randkę jedynie na podstawie ich nagich ciał. Program jest eksperymentem telewizyjnym, który próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy wybór partnera lub partnerki wyłącznie w oparciu o cechy fizyczne determinuje na przykład powodzenie związku.

Zapytaliśmy KRRiT o to, czy na format rzeczywiście wpłynęły skargi. Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa organu poinformowała nas, że w sprawie cyklu wpłynęło w sumie 5 skarg - 4 indywidualne oraz wystąpienie Fundacji Mamy i Taty. Cztery wystąpienia mają dotyczyć już wyemitowanych odcinków zagranicznych wydań formatu.

- Obecnie prowadzone są postępowania dotyczące odcinków wyemitowanych 11 i 25 kwietnia 2021 roku (godz. 23:00) – w tych sprawach zwróciliśmy się do nadawcy o przekazanie materiałów niezbędnych do przeprowadzenia analizy – poinformowała nas Teresa Brykczyńska.

Dodatkowo, skarga Fundacji Mamy i Taty nie dotyczyła konkretnych wydań audycji, a zapowiedzi związanej z pojawieniem się polskiej edycji „Magii nagości”.

- Podniesiono w niej kwestię planowanej na wiosnę 2021 roku emisji polskiej wersji cyklu; ich zdaniem realizacja projektu może mieć negatywny wpływ na psychikę widzów - do wystąpienia załączone zostały ekspertyzy i wyniki badań w tym zakresie. W tej sprawie KRRiT oczekuje na stanowisko nadawcy – przekazała nam Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Emisja planowana od 14 maja

„Magia nagości” miała być największą i zdecydowanie najdroższą produkcją w historii stacji. Według założeń premierowe odcinki „Magia nagości. Polska” miały być emitowane w piątki o godz. 23.00, począwszy od 14 maja 2021 roku.

Na początku kwietnia rozpoczęły się zdjęcia do show. Zoom TV wyprodukuje dwanaście 45-minutowych odcinków programu. Show poprowadzi aktorka Beata Olga Kowalska, znana m.in. z serialu „Ranczo”, a za produkcję odowiada Jake Vision.

Dotychczas pokazanych siedem edycji zagranicznych wersji programu „Magia nagości” w Zoom TV oglądało średnio 103 tys. widzów. Show około trzykrotnie podnosi średnie długookresowe wyniki oglądalności stacji.

Dołącz do dyskusji: Skargi na „Magię nagości” do KRRiT. Zoom TV złoży wyjaśnienia

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
W innych krajach emitują i nie ma żadnego problemu, tylko oczywiście jest w Polsce. Wyraźnie jest napisane, że takie programy można emitować między godziną 23 a 5.
78 27
odpowiedź
User
Ulster
Podobno KRRiT ma jednak dopuścić program. Pod warunkiem ze po każdym odcinku uczestnicy będą paleni na stosie...
46 19
odpowiedź
User
AW
Fundacja Mamy i Taty to organizacja terrorystyczna!!!
61 26
odpowiedź