SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Majówka w TVP'

21 maja - Dzień Otwarty w Telewizji Polskiej odbędzie się pod hasłem 'Majówka w TVP'.

W niedzielę 21 maja dziennikarze, twórcy i gwiazdy programów będą czekać na widzów w Warszawie i we wszystkich oddziałach terenowych TVP w całej Polsce. Goście będą mieli okazję obejrzeć telewizyjne studia, rekwizytornie, magazyny kostiumów oraz hale zdjęciowe, w których nagrywane są popularne seriale. Telewizja Polska spodziewa się w tym roku odwiedzin ponad 30.000 widzów w całej Polsce.

W Warszawie, już tradycyjnie w czterech największych studiach wypełnionych elementami scenografii wielu popularnych programów, widzowie spotkają prezenterów, dziennikarzy programów informacyjnych: Wiadomości, Panoramy, Teleexpressu, bohaterów popularnych programów rozrywkowych, m.in. „Europa da się lubić”, a także twórców i bohaterów ulubionych telewizyjnych seriali: m.in. „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Ranczo”, „Sąsiedzi”. Na gości czekać będzie ponad 250 telewizyjnych gwiazd  Swoje drzwi otworzą przed zwiedzającymi także hale zdjęciowe, w których nagrywane są seriale: „Klan” i „Złotopolscy”, rekwizytornie i magazyny kostiumów.

Majówka w TVP to również pełen atrakcji całodzienny festyn przed siedzibą Telewizji na ul. Woronicza. którego finałem będzie koncert popularnego zespołu Leszcze. Dla najmłodszych widzów stworzony zostanie ogromny plac zabaw na którym nie zabraknie wielu bohaterów popularnych programów dla dzieci. Będą m.in. „Domisie”, „Zygzaki”, „Lippy & Messy”. Szczególną atrakcją będą goście specjalni - bohaterowie „Wieczorynek”: Kubuś Puchatek i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu, Kaczor Donald i Myszka Miki.

Dla młodych widzów TVP przygotowuje mini warsztaty artystyczne i prezentacje młodej sztuki tworzonej przez zwycięzców programu stypendialnego TVP „Dolina kreatywna”, a także prezentacje telewizji interaktywnej iTVP - jej możliwości i dotychczasowych osiągnięć. 

W tym roku, pełnym sportowych emocji, Majówka w TVP to także konkurencje i zabawy animowane przez dziennikarzy sportowych i znanych sportowców. Robert Korzeniowski poprowadzi lekcje chodu sportowego, z Romanem Koseckim będzie można zmierzyć się w strzelaniu „karnych”. Zaproszenia przyjęli także: motocyklista rajdowy Jacek Czachor, a także olimpijczycy: Robert Sycz i Tomasz Kucharski.

Wszystkie 16 oddziałów terenowych TVP przygotowuje dla swoich widzów równie atrakcyjny program Dnia Otwartego. Udostępnione zostaną studia, montażownie, newsroomy, a także wozy transmisyjne, a przed siedzibami odbędą się spotkania z dziennikarzami lokalnych programów.  Zupełnie wyjątkowy Dzień Otwarty odbędzie się w oddziale TVP w Łodzi. Tego dnia TVP3 Łódź obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

Widzom, którzy nie będą mogli uczestniczyć we wspólnej zabawie, TVP przez cały dzień proponuje relacje na żywo z przebiegu Dnia Otwartego zarówno w programach ogólnopolskich jak i lokalnych . Jedynka wyemituje ok. godz. 22.05 specjalnie przygotowany reportaż podsumowujący wydarzenia całego dnia Specjalna ofertę dla internautów przygotowuje też telewizja interaktywna iTVP. Przez cały dzień na stronie www.itvp.pl będą realizowane transmisje z Dnia Otwartego. Internauci będą mogli zobaczyć wszystkie wejścia antenowe poszczególnych programów i materiały dodatkowe. Do iTVP zapraszamy także na  koncert Leszczy, który zakończy Majówkę z TVP.

Dzień Otwarty TVP – niedziela, 21 maja 2006 w godz. 9.00 – 18.00.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Majówka w TVP'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl