SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maleje popularność serwisów randkowych

Życiowego partnera lub chwilowej rozrywki szuka w serwisach randkowych niemal 13% ogółu internautów, ale portale z tej kategorii stopniowo tracą zainteresowanie użytkowników.

Wyniki badania Megapanel PBI/Gemius za ostatnie półrocze pokazują, że liczba odwiedzających serwisy randkowe z miesiąca na miesiąc maleje. We wrześniu portale zgrupowane w podkategorii "Randki" zgromadziły 2,5 mln realnych użytkowników, co oznacza spadek o 1,3 mln RU względem stycznia tego roku.

Bazując na wynikach badania gemiusProfile można zaobserwować, że wraz z malejącym zainteresowaniem portalami randkowymi, powiększa się grono użytkowników serwisów społecznościowych. Może to oznaczać, że część e-randkowiczów decyduje się na mniej oczywiste formy poszukiwania partnera, w tym np. obecność w social media.

Do przeglądania serwisów randkowych przyznało się 34% internautów, ankietowanych w ramach badania zrealizowanego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych w listopadzie b.r. Z nowoczesnych sposobów poszukiwania partnera korzystają częściej mężczyźni niż kobiety: 40% internautów i 27% internautek. Amatorami e-randek są głównie osoby w wieku 25-34 (42% ankietowanych) oraz 19-24 (37% ankietowanych).

O ile do samego faktu przeglądania portali towarzyskich przyznają się częściej mężczyźni, nawiązywanie kontaktów za ich pośrednictwem zdaje się być domeną kobiet. Aktywne poszukiwania drugiej połówki w serwisach randkowych i posiadanie konta na jednym z nich zadeklarowała niemal 1/5 ankietowanych przedstawicielek płci pięknej. Dla porównania, jedynie 15% mężczyzn uczestniczących w badaniu kontaktowało się kiedykolwiek za pośrednictwem portali e-randkowych. Mimo niskiego zainteresowania internautów poszukiwaniem partnera w serwisach tego typu, 27% badanych przyznaje, że posiada lub posiadała konto w którymś z portali randkowych.

Aktywne e-randkowanie to zdecydowanie skuteczny sposób znalezienia drugiej połówki zdaniem zaledwie 7% badanych. Ponad jedna piąta internautów pozytywnie ocenia możliwości jakie dają serwisy randkowe i uznaje portale tego typu za "raczej skuteczny sposób poszukiwania partnera".

Dołącz do dyskusji: Maleje popularność serwisów randkowych

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vidivic
Bez zaskoczenia: randkowe serwisy często płatne vs facebook...
odpowiedź
User
krycha
ponieważ serwis e darling i sympatia za bardzo chcą doić ludzi, mianowicie jak nie premium nie ma wysyłania i odbierania wiadomości - ale lipa!!!
odpowiedź
User
rendezvois
Na telefonie nie porandkujesz podczas jazdy w autobusie.
A w społecznościówkach owszem.
Ciekawym czemu się serwisy randkowe nie reklamują na FB :lol:
odpowiedź