SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mały kiosk online czy duży e-shop? Zobacz, jak samodzielnie prowadzić sklep internetowy

Prowadzenie sklepu internetowego nie jest łatwym zadaniem. Wymaga dużego zaangażowania niemal przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Tu klienci pojawiają się zarówno w dzień, jak i w nocy, a zakupów dokonują wybierając różne metody płatności i dostawy. Dodatkowo trzeba zadbać o obsługę posprzedażowej, zadbać o marketing, wypozycjonowanie witryny… Brzmi jak zadanie dla bardzo licznego działu? Niekoniecznie!

Article

W przypadku prowadzenia e-sklepu bardzo ważny dla jego właściciela jest dobór właściwych narzędzi, które ułatwią i przyspieszą pracę. Do takich narzędzi należą wysokiej jakości aplikacje z dedykowanym hostingiem, przeznaczone specjalnie do prowadzenia sklepu internetowego.

Jak samodzielnie założyć sklep internetowy?

Postawienie sklepu online od podstaw wymaga zaangażowania profesjonalisty, a co za tym idzie - znacznych nakładów finansowych i odpowiednio długiego czasu na wykonanie wszystkich prac. Możesz jednak zacząć tworzyć swój sklep samodzielnie już zaledwie w kilka minut po zakupie, jeśli zdecydujesz się na gotowy eSklep lub hosting PrestaShop.

W zależności od wyboru odpowiadającej ci opcji, za własny sklep online zapłacisz już od niecałych 200 zł za pierwszy rok użytkowania. Niska cena to istotna kwestia zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy, który dopiero zaczyna swoją działalność i nie wie, jak rozwinie się jego biznes. Oczywiście poza niewielkimi sklepikami, dostawcy usług internetowych oferują także duże e-sklepy, które mogą obsłużyć  nawet nielimitowaną liczbę towarów.

E-sklep - czego możesz oczekiwać w ramach usługi wysokiej jakości?

E-commerce oferowane przez znanych dostawców usług internetowych obejmują wszystkie elementy niezbędne dla funkcjonowania sklepu online. Poza e-sklepem, jest to również dopasowany hosting, czyli odpowiednio skonfigurowane miejsce na serwerach, na których przechowywane są dane sklepu online.
Niezależnie od wybranego pakietu, użytkownik powinien otrzymać:
●    nielimitowany transfer danych,
●    możliwość sprzedaży zarówno produktów, jak i usług,
●    możliwość oferowania produktów w różnych wariantach oraz o różnych atrybutach,
●    możliwość dopasowania dostawy, przewoźnika i ceny oraz stanu dostępności i terminu wysyłki do każdego produktu z osobna,
●    możliwość automatycznej sprzedaży produktów cyfrowych,
●    możliwość oferowania sprzedaży z rejestracją i bez,
●    responsywność strony, a więc poprawność jej wyświetlania, niezależnie od urządzenia,
●    co najmniej podstawową integrację z Allegro,
●    narzędzia marketingowe oraz do pozycjonowania,
●    odpowiednie zabezpieczenia (obsługa certyfikatów SSL, reCaptcha).

Wymienione cechy dobrego e-sklepu to jedynie część parametrów gwarantowanych przez sprawdzonych dostawców usług internetowych. Inne ważne udogodnienia to m.in. narzędzia do łatwej edycji wyglądu sklepu czy zarządzania rabatami, promocjami oraz kuponami rabatowymi.

PrestaShop - najbardziej popularny sklep w Polsce

PrestaShop to najbardziej popularny i najchętniej wybierany sklep w Polsce. Jego niewątpliwą zaletą jest dobrze opracowane i całkowicie darmowe oprogramowanie. Sam sklep jednak nie wystarczy, żeby zacząć sprzedawać towary lub usługi w sieci. Do tego konieczny jest jeszcze hosting, czyli miejsce na serwerach, na których umieszczone są wszystkie dane i cała obsługa sklepu.
Sprawdzeni dostawcy usług internetowych oferują hosting specjalnie zoptymalizowany pod kątem wymagań PrestaShop.

Korzystając z najlepszych rozwiązań, użytkownik może liczyć m.in. na:
●    serwery z dyskami SSD,
●    obsługę HTTP/2,
●    oprogramowanie Apache wraz z interpreterem PHP oraz bazą danych MySQL,
●    instalator PrestaShop w języku polskim,
●    serwer FTP i WebFTP,
●    dostęp do narzędzia phpMyAdmin,
●    nielimitowaną liczbę kont pocztowych,
●    przestrzeń na pocztę (w ramach przestrzeni serwera),
●    IMAP/POP3/SMTP,
●    ochronę antyspamową i antywirusową,
●    dostęp do poczty z poziomu przeglądarki,
●    autoresponder,
●    Multisklep, czyli możliwość zarządzania kilkoma sklepami z jednego zaplecza.

Warto podkreślić, że niektórzy dostawcy usług gwarantują PHP zoptymalizowane pod kątem bezbłędnego działania skryptów oraz wyposażone we wszystkie rekomendowane rozszerzenia. Za szybkość i stabilność działania sklepu odpowiada akcelerator Zend OPcache oraz rozszerzenie ionCube.

Bezpieczny hosting dla PrestaShop i wysoka jakość usługi

Hosting przygotowany zgodnie z wytycznymi zawartymi w PrestaShop DevDocs daje użytkownikowi pewność, że silnik sklepu będzie działał właściwie i wydajnie. Dopasowany hosting to również bezpieczeństwo danych dzięki:
●    kopii bezpieczeństwa,
●    zarządzalnemu backupowi,
●    systemowi ochrony aplikacji webowych WAF,
●    technologii SNI, pozwalającej na instalację wielu certyfikatów SSL na pojedynczym adresie IP. Do instalacji certyfikatu SSL nie jest wymagany indywidualny adres IP - można  skorzystać z adresu IP serwera.

Decydując się na zakup usługi od znanych dostawców, niezależnie od pakietu, masz zagwarantowaną także wysoką jej  jakość. Dzięki bezpłatnej pomocy technicznej, niezależnym łączom, ciągłości usług (SLA) na poziomie 99 % oraz redundancji stanowiącej dodatkowe zabezpieczenie niezawodności, zyskujesz hosting, który zagwarantuje doskonałe działanie twojego sklepu.

Dołącz do dyskusji: Mały kiosk online czy duży e-shop? Zobacz, jak samodzielnie prowadzić sklep internetowy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
readonly
material sponsorowany i komentarz nie na temat
odpowiedź