SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Chłopik nie jest już wicedyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu

Mariusz Chłopik przestał pełnić funkcję zastępcy dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zajmował to stanowisko przez niecałe cztery miesiące.

Mariusz ChłopikArticle

Odwołanie Chłopika to kolejna zmiana w kierownictwie Centrum Informacyjnego Rządu odkąd premierem w grudniu ub.r. został Mateusz Morawiecki. Na początku stycznia szefową CIR została Sylwia Nowak, odwołaną ją w połowie marca.

W połowie marca do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wrócili Piotr Matczuk i Anna Plakwicz, którzy odeszli z niej w maju ub.r., żeby prowadzić własną agencję Solvere (obsługującą m.in. kampanię „Sprawiedliwe sądy” Polskiej Fundacji Narodowej). Matczuk objął funkcję dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu, a Plakwicz - szefowej departamentu obsługi medialnej.

Nie udało nam się na razie ustalić, jakie są najbliższe plany zawodowe Mariusza Chłopika.

Chłopik przed przejściem do KPRM przez ponad rok pełnił funkcję dyrektora biura komunikacji korporacyjnej i marketingu w Agencji Rozwoju Przemysłu. Wcześniej pracował w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej oraz sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w kampanii parlamentarnej w 2015 roku.

Jest współzałożycielem i byłym prezesem Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych. W latach 1999-2015 był związany ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, był szefem biura prasowego i PR jubileuszowego zlotu stulecia harcerstwa. Pełni funkcję wiceprezesa Fundacji im. Sławomira Skrzypka, jest współtwórcą organizowanego od ub.r. Kongresu 590

Ukończył politologię na Collegium Civitas i menadżerskie studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej, obecnie jest w trakcie studiów MBA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Chłopik nie jest już wicedyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl