SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mark Dekan przestaje kierować Ringier Axel Springer Polska

Marek Dekan przestaje pełnić funkcję prezesa Ringier Axel Springer Polska. Od września zostanie COO amerykańskiej spółki Politico Media Group, wchodzącej w skład Axel Springer SE. Funkcję prezesa RASP przejmie z kolei Aleksander Kutela, dotychczasowy wiceprezes spółki.

Mark DekanArticle

O odejściu Marka Dekana ze stanowiska prezesa RASP poinformowano pracowników na specjalnym zwołanym spotkaniu. 

- Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, Przed chwilą, podczas Townhallu podzieliłem się z Wami ważną informacją. To dla mnie bardzo istotna chwila, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. To ważny moment dla całej firmy. Od 1 września 2022 roku dołączam do Politico Media Group w USA jako COO firmy. Cieszę się bardzo na tę nową rolę. Równocześnie wiem, że zostawiam naszą firmę, Ringier Axel Springer Polska, w najlepszych rękach - napisał Dekan w e-mailu do pracowników.

Mark Dekan od ośmiu lat odpowiadał za joint venture Ringier i Axel Springer na polskim rynku w roli CEO Ringier Axel Springer Polska. 1 września obejmie nowo utworzoną funkcję COO amerykańskiej Politico Media Group, należącej do Axel Springer SE.

Dekan kierował m.in. Ringier Axel Springer Media AG, spółką joint venture Axel Springer i Ringier, największą cyfrową firmą medialną w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako prezes Ringier Axel Springer Polska, przekształcił firmę z organizacji opartej na mediach drukowanych w firmę cyfrową, łącząc 11 spółek w jedną. W nowej roli jako COO należącej do Axel Springer POLITICO Media Group, Mark Dekan będzie ściśle współpracował z zespołem, aby dalej realizować plany rozwoju Grupy.

- Po ośmiu wspaniałych latach czuję się podekscytowany nowym wyzwaniem zawodowym. Jestem dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy: w ciągu zaledwie kilku lat, z grupy składającej się z 11 różnych podmiotów - stworzyliśmy jedną, silną na rynku i stale rozwijającą się firmę, która jest niekwestionowanym liderem rozwiązań medialnych i technologicznych, oferującą zaufane marki cyfrowe. Ringier Axel Springer Polska pozostaje w najlepszych rękach. Jestem przekonany, że Aleksander Kutela jako nowy Prezes Ringier Axel Springer, wraz z wyjątkowym zespołem ludzi, z którymi miałem zaszczyt pracować w Polsce, osiągnie jeszcze wiele sukcesów. Z głębi serca dziękuję wszystkim za te lata i życzę powodzenia - mówi Mark Dekan.

Aleksander Kutela przejmie zarządzanie RASP

Aleksander Kutela pełniący obecnie funkcję wiceprezesa Ringier Axel Springer Polska, rolę prezesa przejmie we wrześniu 2022 roku. W latach 2000-2015 pełnił funkcję Prezesa HBO Polska, a w 2007 roku dodatkowo objął stanowisko senior vice president HBO Europe. Zbudował pozycję HBO jako jednej z najsilniejszych marek telewizyjnych w Polsce i Europie.

W 2015 roku dołączył do Ringier Axel Springer Polska jako prezes Grupy Onet. W 2018 roku objął rolę COO Ringier Axel Springer Media. W nowej roli Aleksander Kutela będzie odpowiedzialny za umacnianie pozycji Ringier Axel Springer na rynku oraz za dalsze rozwijanie obszarów mediów i usług cyfrowych.

- Unikalne doświadczenie Aleksandra Kuteli i doskonała znajomość rynku przyczynią się do dalszego rozwoju i wzmacniania pozycji Ringier Axel Springer w Polsce. Wraz z wyjątkowym zespołem będzie dalej budował silne marki medialne i usługi cyfrowe.  Serdecznie dziękuję Markowi Dekanowi za jego doskonałą pracę nad rozwojem Ringier Axel Springer w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej i życzę mu wszystkiego najlepszego w jego nowych przedsięwzięciach - mówi Marc Walder, CEO Ringier.

Jan Bayer: Dekan został poproszony o wniesienie swojego doświadczenia do Politico
 
- W ciągu zaledwie kilku lat Mark Dekan zbudował wraz ze swoim zespołem silną firmę, z jasną misją i wizją, z rozwijającym się obszarem mediów cyfrowych i ogłoszeń. Dlatego też został poproszony o wniesienie tych doświadczeń do swojej nowej roli w Politico wzmocnienie oraz rozbudowanie oferty marki. Wraz objęciem przez Aleksandra Kutelę stanowiska CEO, zyskujemy bardzo doświadczonego następcę Marka Dekana, który będzie dalej umacniał pozycję Ringier Axel Springer na rynku, rozwijając ofertę mediową i cyfrową firmy – mówi Jan Bayer, prezes News Media USA i wiceprezes Axel Springer SE.

- Jestem zaszczycony, że mogę stanąć na czele firmy, która ma tak silną pozycję na rynku mediów. Nasze marki należą do liderów pod względem zasięgów, opiniotwórczości, a przede wszystkim zaufania użytkowników. Jestem przekonany, że z tak wyjątkowym zespołem ludzi, pracowników Ringier Axel Springer Polska, dokonamy jeszcze wielu pozytywnych zmian na polskim i europejskim rynku. Chciałbym podziękować Markowi Dekanowi za lata doskonałego przywództwa i inspiracji. Politico zyskuje wyjątkowego lidera – mówi Aleksander Kutela.

Ringier Axel Springer Polska jest firmą medialno-technologiczną, największym wydawcą w Polsce i częścią Grupy Ringier Axel Springer. Firma zatrudnia około 2000 osób. Tytuły mediów drukowanych i marki cyfrowe składają się na portfolio 20 produktów, które obejmuje: Onet - największy portal informacyjny w Polsce, Fakt - największy i najpopularniejszy dziennik oraz Sympatia - wiodący serwis randkowy w Polsce, a także międzynarodowe marki takie jak Business Insider, Newsweek, Forbes, Ofeminin czy Noizz. Inne produkty cyfrowe RAS to marki e-commerce Skąpiec, Opineo, Moneteasy oraz cyfrowa platforma wydawnicza dla mediów - Ring Publishing wykorzystywana w 13 krajach.

Dołącz do dyskusji: Mark Dekan przestaje kierować Ringier Axel Springer Polska

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
S1
Jakia "piękna" nowomowa
odpowiedź
User
S1
Jakia "piękna" nowomowa
odpowiedź
User
Twoje imię
i znalazło sie miejsce dla Lisa
odpowiedź