SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marta Kielczyk poprowadzi główne wydanie „Wiadomości”

Od 1 października Marta Kielczyk dołączy do prezenterów głównego wydania „Wiadomości” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Flagowy program informacyjny TVP poprowadził na zmianę z trójką obecnych gospodarzy. Jesienią Kielczyk zostanie też gospodynią nowego kulturalnego programu na antenie TVP Info.

Marta Kielczyk, fot. TVP Article

Marta Kielczyk będzie prowadziła „Wiadomości” na zmianę z dotychczasowymi prezenterami: Danutą Holecką, Edytą Lewandowską i Michałem Adamczykiem.

Od 2013 roku dziennikarka była jednym z gospodarzy głównego wydania „Panoramy” TVP2. Teraz zastąpi ją dziennikarka TVP Info Agnieszka Oszczyk.

To nie wszystko. Jak się dowiadujemy, jesienią Marta Kielczyk zadebiutuje też na antenie TVP Info w innej roli: gospodyni nowego programu kulturalnego, który będzie nadawany w weekendy.

Szczegóły tego przedsięwzięcia na razie pozostają nieznane, TAI mocno pracuje nad tym – jak ustaliliśmy – by zacząć nadawać go jeszcze w październiku.

Marta Kielczyk w TVP od 23 lat

Kielczyk pracę rozpoczęła w 1993 roku w Radiu Kolor. Od 1999 roku pracuje w "Panoramie" TVP po wygranym castingu. W TVP Info prowadziła pasma i różne programy informacyjne, m.in. „Panoramę Info” i „Dziennik Info”. Obecnie dalej jest prezenterką pasm i serwisów, głównie przedpołudniowych, popołudniowych i wieczornych oraz porannego „Wstaje dzień”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od jesieni 2017 do połowy 2018 roku Marta Kielczyk była gospodynią „Magazynu Expressu Reporterów”, w ostatnich latach prowadziła też cykl „Pożyteczni.pl” w TVP2 oraz programy „Polonia 24” i „Halo Polonia” w TVP Polonia. Pojawiała się również w „Pytaniu na śniadanie”.

W latach 1994-2012 (z przerwą w latach 2007-2008) była też związana z radiową Jedynką, współprowadziła tam m.in. „Sygnały dnia”, „Cztery pory roku” i „Lato z radiem”.

Ukończyła Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i podyplomowo Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Za prezesa Matyszkowicza więcej o kulturze

Po tym jak na początku września Mateusz Matyszkowicz zastąpił Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej, do ramówki TVP Info wprowadzono codzienne serwisy o wydarzeniach za granicą i kulturze. Materiały o kulturze prawie każdego dnia pojawiają się w głównym wydaniu „Wiadomości”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. średnia widownia głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 1,98 mln osób (9,3 proc. mniej niż rok wcześniej), z czego 1,41 mln w TVP1, a 578 tys. w TVP Info.

Telewizja Polska jest zdecydowanie najmniej wiarygodną z czołowych marek medialnych w Polsce. W sondażu na potrzeby tegorocznego raportu Reuters Institute zaufanie wobec niej wyraziło tylko 24 proc. respondentów (mniej niż w przypadku „Gazety Polskiej”, „Super Expressu” i „Faktu”), a nieufność - aż 49 proc.

Dołącz do dyskusji: Marta Kielczyk poprowadzi główne wydanie „Wiadomości”

65 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wind of czencz
Jak za dziennika telewizyjnego. Nowe, piękne i miękkie twarze. Stare zostaną wygaszone ;)
36 21
odpowiedź
User
m.
że też się ktoś dobrowolnie godzi, żeby prowadzić ten ściek...
55 30
odpowiedź
User
Lol
Brawo Marta. Spełniałas marzenie, na koszty nie patrz :)
34 29
odpowiedź