SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kancelaria premiera: nie prowadzimy profili Mateusza Morawieckiego na Facebooku i Instagramie

Kancelaria premiera zapewnia, że nie prowadziła ani nie prowadzi profili Mateusza Morawieckiego na Facebooku i Instagramie. Dwa lata temu wskutek błędu Facebooka okazało się, że niektóre wpisy na fanpage’u szefa rządu zamieszczał jego nieformalny doradca Mariusz Chłopik.

Mateusz Morawiecki, fot. Adam Guc /KPRM Article

Informację, że nie prowadziła ani nie prowadzi profilu facebookowego ani instagramowego Mateusza Morawieckiego, kancelaria premiera przekazała w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną skierowany przez organizację Sieć Obywatelską Watchdog Polska.

- Kto prowadzi profil @MorawieckiM na Fb i Instagramie? Kancelaria @PremierRP twierdzi, że nie oni. Czyżby sam Premier we własnej osobie? Kto ponosi koszty? Kto opłaca treści sponsorowane? - spytała organizacja na Twitterze.

Mateusz Morawiecki na Facebooku i Instagramie od ponad dwóch lat

Na profilach Mateusza Morawieckiego na Facebooku i Instagramie relacjonowane są przede wszystkim bieżące aktywności polityczne premiera. Na fanpage facebookowym odbywały się także wideoczaty, podczas których szef rządu odpowiadał na pytania internautów.

Od czasu do czasu Morawiecki w social media informuje też o swoim życiu prywatnym, zwłaszcza w kontekście różnych uroczystości i rocznic.

Fanpage facebookowy premiera, działający od sierpnia 2019 roku, obserwuje obecnie 256 tys. użytkowników, a profil instagramowy (na którym zamieszczono ok. 1,5 tys. wpisów) - 69,1 tys.

Na obu platformach działają profile kancelarii premiera - ten facebookowy ma 435 tys. obserwujących, a instagramowy - 27,1 tys.

 

Przy prowadzeniu profili Morawieckiego pomagał Mariusz Chłopik

Na początku 2020 r. wskutek błędu Facebooka można było przez kilka godzin sprawdzić, którzy użytkownicy zamieszczają wpisy na fanpage’ach z znanych osób i marek. Okazało się, że treści na fanpage’u Mateusza Morawieckiego publikował Mariusz Chłopik, wówczas dyrektor ds. Ekstraklasy i gamingu w PKO Banku Polskim (jesienią ub.r. pożegnał się z PKO BP, został pełnomocnikiem zarządu Legii Warszawa ds. projektów infrastrukturalnych i szkoleniowych).

W ostatnich miesiącach w wielu ujawnianych korespondencjach mailowych z prywatnej skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka pojawiały się maile, które Mariusz Chłopik wymieniał z innymi bliskimi współpracownikami Morawieckiego. Wiele z nich dotyczyło obecności szefa rządu w mediach. Jesienią 2018 roku Chłopik napisał do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego i Jarosława Olechowskiego, szefa informacji i publicystyki w TVP, żeby publiczny nadawca „ładnie zaatakowała” warszawski sąd apelacyjny, w którym zapadł prawomocny wyrok nakazujący Morawieckiemu sprostowanie w trybie wyborczym.

W innej niedawno ujawnionej wymianie maili współpracownicy Mateusza Morawieckiego zastanawiali się, jak ocieplić wizerunek premiera w związku z expose, które wygłosił w listopadzie 2019 roku.

- Kojarzycie essentials – czyli zdjęcie rzeczy, które są w danej chwili albo na jakąś okazję niezbędne? Może Mateusz Morawiecki może wrzucić taką fotkę rano i opisać ją #expose essentials - zaproponował Chłopik. Ówczesny szef Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Matynia pochwalił ten pomysł.

Ostatecznie w dniu expose Morawiecki pochwalił się w social media codziennymi przedmiotami, które dostał od najbliższych osób.

 

Morawiecki nagrywa podcast

W połowie września ub.r. Mateusz Morawiecki zaczął realizować cotygodniowy podcast „O tym, co ważne - dla Polski i Polaków”. Jego odcinki są publikowane w piątki, dotychczas ukazało się prawie 20.

Ponadto z serwisu internetowego premiera co tydzień wysyłany jest newsletter na temat działań rządu.

Dołącz do dyskusji: Kancelaria premiera: nie prowadzimy profili Mateusza Morawieckiego na Facebooku i Instagramie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Nikt nie chce się za niego wstydzić? ;)
2 0
odpowiedź