SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediacom odświeża logo, nowe pozycjonowanie

Należąca do GroupM agencja mediowa Mediacom odświeża logo i wprowadza nowe pozycjonowanie. To pierwsza taka zmiana od 30 lat.

 

MediaCom po raz pierwszy od 30 lat zmienia swoje logo i przedstawia nową propozycję agencji, która ewoluuje pod kierownictwem dyrektora generalnego Nicka Lawsona.

Zachowano dotychczasowy różowy kolor logo,  ale wielkie litery w nazwie zastąpiono małymi oraz wprowadzono bardziej zaokrągloną, nowoczesną czcionkę.

Równolegle zaprezentowano nowe pozycjonowanie „Zobacz szerszy obraz”. Pozycjonowanie uzupełni hasło „Najpierw ludzie, lepsze wyniki”, które przyświeca agencji od 2004 roku.

W komunikacie MediaCom opisał nowe pozycjonowanie jako takie, które zapewni klientom „wszechstronne zrozumienie wpływu marketingu - od marketingu efektywnościowego po długoterminowe kampanie budowania marki - na wyniki biznesowe”.

"Zmiany w otaczającym nas świecie przyspieszają"

Nick Lawson wyjaśnił, że nowe pozycjonowanie dowodzi, że „zmiany w otaczającym nas świecie przyspieszają”, dając możliwości markom, które „myślą o swojej działalności marketingowej w sposób holistyczny”.  - Nowa propozycja ułatwi tę wizję. Uważamy, że ta zmiana może mieć znaczący wpływ na zwrot z inwestycji marketingowych naszych klientów - powiedział.

Lawson dodał, że nowe pozycjonowanie  jest zakorzenione w podejściu planowania i zakupu MediaCom opartym na „myśleniu systemowym”, które agencja doskonaliła przez ostatnie sześć lat.

Podejście to bada, w jaki sposób marki, klienci, treści tworzą „system” komunikacji oraz w którym punkcie systemu marka ma największe szanse na zwiększenie ekspozycji na klientów.

Ewolucja filozofii myślenia systemowego obejmie większy nacisk na możliwości w zakresie danych, analityki, adekwatności treści i wyników biznesowych. Agencja podała, że ​​wszelkie nowe produkty i technologie opracowane w wyniku ewolucji zostaną zintegrowane z szerszą ofertą WPP i Group M.

Jest to pierwsza poważna zmiana w agencji od czasu, gdy Lawson przejął stery w lipcu 2020 roku od poprzedniego globalnego dyrektora generalnego Stephena Allana. Lawson, który był wcześniej światowym COO, jest weteranem MediaCom, pracującym w agencji od 30 lat.

Ostatnie repozycjonowanie MediaCom miało miejsce 17 lat temu, kiedy to zmieniono hasło z „Bliżej klientów” na „Najpierw ludzie, lepsze wyniki”.

Dołącz do dyskusji: Mediacom odświeża logo, nowe pozycjonowanie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl