SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Karnowski apeluje o wspieranie mediów Fratrii. „Są szanse na przetrwanie kryzysu”

- Mamy szansę na przetrwanie kryzysu, potrzebujemy tylko solidarności naszych czytelników - ocenia w rozmowie z portalem Wirrtualnemedia.pl Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii. W tym tygodniu kolejny raz zaapelował o wspieranie tytułów należących do tej firmy.

Michał Karnowski, fot. FratriaArticle

Drukowana prasa w związku z pandemią koronawirusa przeżywa bardzo ciężki okres. Kilka dni temu Izba Wydawców Pracy wraz ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych i Stowarzyszeniem Prasy Lokalnej zaapelowały do premiera Mateusza Morawieckiego, ministra kultury Piotra Glińskiego i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz o pomoc dla wydawców lokalnych tytułów prasowych. Ma ona polegać m.in. na publikacji rządowych ogłoszeń i udzieleniu pożyczek. - Każdy kryzys „czyści" rynek, eliminując najsłabszych. Przeżyją najsilniejsi, ale nie sądzę, by wszyscy zrezygnowali z druku i przestawili się na e-wydania - ocenił w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl Jakub Bierzyński, medioznawca, prezes domu mediowego OMD.

O wsparcie dla tygodnika „Sieci" i portalu wPolityce.pl zaapelował w internecie Michał Karnowski. - To czas wielkiej próby dla Polski. Wiem, że to pyłek na mapie problemów, ale zamrożenie społeczne to kłopoty także dla pisma. Dlatego PROSZĘ - jeśli ktoś nie może kupić w kiosku, niech rozważy zakup PDF - apelował w filmiku nagranym dwa tygodnie temu.

W zeszły wtorek Karnowski znów zaapelował o wsparcie, zaznaczając, że potrzebują go także portal Polityce.pl i telewizja wPolsce.pl. - Jedną z kwestii, którą warto przemyśleć, jest odpowiedź na proste pytanie: Ile znaczą dla Ciebie portal wPolityce.pl, tygodnik Sieci i telewizja wPolsce.pl? Nie jęczymy. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Ciężką pracą, za skromne wynagrodzenia, robimy swoje, rozwijamy się, znosząc kolejne kampanie obelg i kłamliwych zarzutów, wychodzące ze świata sytych bonzów ulokowanych w medialnych szklanych pałacach - napisał na portalu wPolityce.pl.

I ponownie zachęcił do wykupywania cyfrowych prenumerat „Sieci”. - Staraliśmy się nigdy nie sprawić Państwu zawodu. Codziennie, 24 godziny na dobę, pilnujemy w naszych mediach Polski. Teraz prosimy o gest solidarności. W zamian co tydzień otrzymają Państwo ciekawy tygodnik, najbardziej opiniotwórczy w Polsce w całym roku 2019 - stwierdził Karnowski.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski mówi, że - mimo wszystkich niebezpieczeństw związanych z kryzysem - są poważne szanse na przetrwanie mediów Fratrii.

- W każdym razie nie ma na razie mowy o zamykaniu drukowanej wersji tygodnika. Ukazujemy się normalnie, co tydzień i nie zamierzamy dokonywać tu zmian. Tam gdzie punkty są otwarte, sprzedaż jest dobra. Jednocześnie uruchomiliśmy i promujemy specjalną ofertę prenumeraty elektronicznej - niecałe 10 zł za cztery wydania. Celem jest dotarcie do tych, którzy pisma nie mogą kupić. Odzew jest bardzo pozytywny - wylicza Karnowski.

- W sumie, o ile warunki nie ulegną pogorszeniu, jest szansa, że wspólnota tworzona przez redakcję i czytelników powinna przetrwać ten trudny okres, choć łatwo nie jest i nie będzie. Równocześnie oczywiście wdrażamy pewne zmiany, przygotowując się na nieuniknione osłabienie reklamowe. Na szczęście fundamenty, lojalność czytelników, są silne - podsumowuje.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż tygodnika „Sieci” w styczniu br. wyniosła 36 287 egz., po spadku o 0,35 proc. Natomiast portal wPolityce.pl w grudniu ub.r. miał 1,22 mln użytkowników, 26,6 mln odsłon oraz 28 minut i 24 sekundy średniego czasu korzystania przez odwiedzającego (według badania Gemius/PBI).

W 2018 roku Fratria zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 1,8 proc. do 33,58 mln zł oraz 2,81 mln zł zysku netto (w 2017 roku miała 3,17 mln zł zysku). Przychody ze sprzedaży prasy zmalały o 21 proc., a z reklam wzrosły o 12 proc.

Dołącz do dyskusji: Michał Karnowski apeluje o wspieranie mediów Fratrii. „Są szanse na przetrwanie kryzysu”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aaa
Państwowe spółki pomogą nie martw się Michaś
odpowiedź
User
w sieci
Spokojnie na pewno dostaniemy kilka milionów ekstra z państwowych spółek za wchodzenie władzy w d......ę i wszystko będzie okej. inni niech padają
odpowiedź
User
Tr
Juz spolki nie pomogą. Pakuj się.
odpowiedź