SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Michał Rachoń w porannym cyklu „Jedziemy!” w TVP Info. „Jesteśmy w fazie projektowania”

Od 6 czerwca Michał Rachoń ma prowadzić w TVP Info od poniedziałku do czwartku poranny cykl pod roboczą nazwą „Jedziemy!”. - Jesteśmy w fazie projektowania programu - mówi nam Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Michał Rachoń, fot. TVP Info Article

Według założeń nowy program Michała Rachonia ma nosić nazwę „Jedziemy!” i być emitowany od poniedziałku do czwartku, od godz. 7.00. Obecnie w tym paśmie pokazywana jest druga część cyklu „Wstaje dzień” - wprowadzonego do ramówki we wrześniu ub.r. i oglądanego średnio przez 138 tys. widzów.

- Ostateczne decyzje nie zapadły, jesteśmy jeszcze w fazie projektowania programu - powiedział nam Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Natomiast Michał Rachoń nie chciał się o tym wypowiadać.  - Komentarza nie będzie - stwierdził krótko.

Według naszych ustaleń cykl „Jedziemy!” będzie miał formułę autorskich rozmów z gośćmi o sprawach społecznych i politycznych..

Aby zmieścić poranny program Rachonia, nadawane od poniedziałku do piątku w godzinach 6.29-7.50 pasmo „Wstaje dzień”, zostanie skrócone, kończyć się będzie tuż przed godz. 7.00. Jak podkreślają osoby z TAI, w tej chwili rozważanych jest jednak kilka koncepcji umieszczenia nowego programu w ramówce. Wszystko rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu.

Michał Rachoń jest gospodarzem programów „Minęła 20” i „Woronicza 17” w TVP Info. Oprócz tego raz w tygodniu, zazwyczaj w środy, prowadzi poranne pasmo publicystyczne w PR24, a także „Debatę Jedynki”. W  styczniu br. został zawieszony po tym, jak w jego programie „Minęła 20” wyemitowano animację autorstwa Barbary Pieli, mającą obśmiewać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W filmiku Jerzy Owsiak został przedstawiony jako nakręcana pacynka powtarzająca „hej, siema”, a większość pieniędzy ze zbiórki trafia do worków przygotowanych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Po miesiącu dziennikarza i współpracującego z nim wydawcę Krystiana Krawiela przywrócono na antenę.

Rachoń dołączył do zespołu TVP Info na początku 2016 roku, przeszedł z Telewizji Republika. Do prowadzonych przez siebie wydań „Minęła 20” wprowadził niestandardowe elementy, m.in. przegląd memów internetowych, wstawki z klasykami muzyki rockowej czy kilkuminutowe komentarze na początku kończone stwierdzeniem „Jedziemy!”. Od połowy ub.r. prowadzi o jedno mniej wydań „Minęła 20” w tygodniu (do grona gospodarzy programu dołączyli wtedy Danuta Holecka i Krzysztof Ziemiec), a od lutego br. tylko co drugie wydanie „Woronicza 17” (do programu wrócił Krzysztof Ziemiec).

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w kwietniu br. średnia oglądalność TVP Info wyniosła 3,44 proc. (po wzroście o 0,03 proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Rachoń w porannym cyklu „Jedziemy!” w TVP Info. „Jesteśmy w fazie projektowania”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rafi78
Pytanie pierwsze po co przed wakacjami!?
Ludzie chyba wolą w wakacje dowiedzieć się od Popek lub Gizy gdzie jechać nad wodę?!
14 11
odpowiedź
User
Kasia Aleksy
Lepiej od 7.45. Ten format Popek jest super! Zostawcie tooo
9 15
odpowiedź
User
2019
Jedziemy! Ja nie wsiadam. Autobus z bajerami , ktorych nie ma konkurencja ale kierowca nie wzbudza zaufania.
23 9
odpowiedź
User
Rozbawiony
Jedźcie, jedźcie - oby tylko jak najdalej i z biletem w jedną stronę.
37 10
odpowiedź
User
Pełna nazwa programu
Jedziemy.... do psychiatryka!
32 11
odpowiedź