SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Międzynarodowy dostawca szybkiego Internetu startuje z Krakowa

Kraków został wybrany na główną siedzibę polskiego oddziału Air Bites, dostawcy szybkiego Internetu bezprzewodowego.

Strategia cenowa firmy zakłada zwiększenie dostępności szerokopasmowego Internetu dla klientów indywidualnych w całej Polsce. W pierwszej kolejności Air Bites zamierza objąć zasięgiem punktów dostępowych wszystkie krakowskie i warszawskie osiedla, a następnie rozszerzyć działania na kolejne miasta Polski. 

Air Bites pojawił się w Polsce wiosną tego roku, w przeciągu kilku miesięcy zyskał ponad tysiąc klientów na terenie Krakowa i Warszawy. Firma planuje nawiązanie ścisłej współpracy z właścicielami sieci osiedlowych i innymi dostawcami Internetu, poszukuje też partnerów franchisingowych do dystrybucji swoich usług. Docelowo firma zamierza otworzyć oddziały we wszystkich większych miastach Polski, tak aby klient płacąc jeden abonament mógł korzystać z Internetu na terenie całego kraju.

Planując wejście na rynek środkowoeuropejski zarząd firmy zdecydował się na utworzenie oddziału w Polsce. "Na siedzibę firmy wybrano Kraków, ze względu na duży potencjał ekonomiczny tego miasta oraz jego strategiczne położenie w centrum Europy Środkowo-Wschodniej. Liczbę mieszkańców w samym Krakowie szacuje się na około 800 tys., co daje blisko 300 tys. gospodarstw domowych, do których chcemy trafić z naszą ofertą." - mówi Marcin Jędrowiak, dyrektor ds. rozwoju w Air Bites.

Air Bites korzysta z technologii WiFi, umożliwiającej transfer danych do 1 Mbit/s, czyli  20 razy szybszy niż w przypadku tradycyjnych łączy. Sieć bezprzewodowa do przesyłania informacji wykorzystuje fale radiowe. Urządzenie nadawczo-odbiorcze, zwane punktem dostępowym (Access Point), łączy się z siecią kablową z użyciem standardowego okablowania. Sieci bezprzewodowe zapewniają identyczną funkcjonalność jak sieci kablowe, bez fizycznych ograniczeń samego kabla. Dostawca przekonuje klientów wysoką jakością łączy w stosunku do ceny. Dodatkowym atutem oferty Air Bites jest brak kosztów instalacyjnych, które w przypadku innych dostawców mogą wynieść nawet 800 złotych. Sprzęt (access point, karta sieciowa) udostępniany jest użytkownikom nieodpłatnie na czas trwania umowy.

Już wkrótce Air Bites poza bezprzewodowym dostępem do Internetu, będzie miał w swojej ofercie inne alternatywne rozwiązania techniczne. Testowane są właśnie dwie nowe technologie, z których jedna będzie zupełną nowością na polskim rynku internetowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Międzynarodowy dostawca szybkiego Internetu startuje z Krakowa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl