SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mikołaj Kujawiński nowym prezenterem Eski Rock

Ostatni raz słuchacze Radia Eska usłyszą Mikołaja Kujawińskiego 26 grudnia. Kilka dni później jego głos pojawi się na innej antenie. - Szykuję się do przejścia do Eski Rock - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Mikołaj Kujawiński.

Mikołaj Kujawiński, fot. Radio EskaMikołaj Kujawiński, fot. Radio Eska

Pierwszy raz słuchacze warszawskiego radia Eska Rock mogli go usłyszeć w listopadzie. - Prowadziłem pasmo w zastępstwie za Olkę Jakubowską - mówi nam Mikołaj Kujawiński. - Zrobiłem to z przyjemnością - dodaje.

Choć formalnie nadal jest prezenterem Radia ESKA, to w ostatnich dwóch tygodniach częściej można go usłyszeć na antenie siostrzanej stacji - Eski Rock. Obie należą do Grupy ZPR Media i mają swoje studia w jednej siedzibie, blisko siebie.

Mikołaj Kujawiński w zeszłym tygodniu prowadził od poniedziałku do piątku wieczorne pasmo w Esce ROCK (w godz. 19-21). - Pojawiłem się na antenie za Michała Prokopowicza, który jest teraz na urlopie - wyjaśnia prezenter. W tym tygodniu - od poniedziałku do środy - Kujawiński prowadził w Esce ROCK pasmo popołudniowe (w godz. 13-16), a w czwartek i piątek - można go usłyszeć między godz. 19 a 21. - I to tyle jeśli chodzi o moje występy na tej antenie w tym roku - mówi nowy prezenter Eski ROCK.

Prezenterzy Eski Rock zostają

Mikołaj Kujawiński na stałe pojawi się w rozgłośni po Nowym Roku. - Będę prowadził pasmo od poniedziałku do piątku - mówi w rozmowie z nami. Szczegółów nie chce zdradzić. Jak zapewnia, jego przejście do Eski ROCK nie oznacza, że zniknie jedna z osób pracujących na antenie. - Wszyscy prezenterzy zostają - informuje.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, w przyszłym roku w Esce ROCK może pojawić się w rozgłośni jeszcze jedna nowa osoba prowadząca pasma.

Mikołaj Kujawiński od ponad dwóch lat pracuje na antenie Radia ESKA. Prowadzi tam weekendowe pasma. W soboty i w niedziele można go usłyszeć w godz. 14-18. Od czasu do czasu występował też w tygodniu, gdy zastępował jednego z prezenterów. - Przede mną ostatnie programy w Esce. Poprowadzę je w ten i następny weekend - zapowiada. W niedzielę, 26 grudnia przed godz. 18 pożegna się ze słuchaczami Radia ESKA.

Z Lublina do Warszawy

Mikołaj Kujawiński pracę w radiu zaczął w wieku 21 lat. Zadebiutował w 2015 r. na antenie Akademickiego Radia Centrum w Lublinie. Prowadził tam m.in. poranne pasmo. W lipcu 2019 r. przeniósł się do Warszawy, gdzie rozpoczął pracę w Radiu ESKA. Jest gospodarzem weekendowych pasm (soboty i niedziele w godz. 14-18).

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że w okresie od września do listopada br. średni udział w rynku Radia ESKA wyniósł 7,9 proc.

Z kolei w okresie od maja do października br. udział radia Eska ROCK w Warszawie wyniósł 4,3 proc. Stacja zajmuje w rankingu słuchalności w stolicy dziewiąte miejsce (na 27 rozgłośni).

Dołącz do dyskusji: Mikołaj Kujawiński nowym prezenterem Eski Rock

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Kogo to obchodzi kto czyta ogłoszenia w radiowęźle na targowisku w Grójcu...
odpowiedź
User
Neo
Dziś prezenter radiowy to raczej połączenie pogodynki, zegarynki i budki informującej o numerze SMS a.
odpowiedź
User
Wysumobliwowany
Kto tego radia słucha i po co? Chyba tylko ci którzy nie wiedzą co to spotify. Zapętlona playlista, zero nowości i tyle samo treści.
odpowiedź