SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Ministerstwa Cyfryzacji odchodzi pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Karol Okoński

Wiceminister cyfryzacji i pełnomocnik rządu do spraw cyfrowego bezpieczeństwa Karol Okoński odchodzi z resortu - podaje „Rzeczpospolita”. Odpowiadał m.in. za przeprowadzanie analizy ryzyka sieci 5G w Polsce.

Karol OkońskiArticle

Według „Rzeczpospolitej” Karol Okoński pożegnał się ze współpracownikami w Ministerstwie Cyfryzacji już w ubiegłym tygodniu. Oficjalną rezygnację ma złożyć w ciągu kilku najbliższych tygodni. Dziennik nie podaje powodów tej decyzji.

Okoński pracę w resorcie cyfryzacji zaczął w połowie 2016 roku. Najpierw był podsekretarzem stanu, a w połowie br. został powołany na wiceministra. Zarządzał departamentom cyberbezpieczeństwa, rozwoju usług cyfrowych i systemów państwowych. Wchodził m.in. w skład zespołu, który pracował nad analizą bezpieczeństwa sieci 5G w Polsce, realizując rekomendację Komisji Europejskiej w tej kwestii.

Był członkiem Komitetu Stałego Rady Ministrów, wiceprzewodniczącym komitetu rady ministrów ds. cyfryzacji  i przewodniczącym rady architektury przy KRMC. Wchodził w skład komisji wspólnej rządu i samorządu terytorialnego i był współprzewodniczącym zespołu ds. społeczeństwa informacyjnego przy tej komisji

Karol Okoński ukończył Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. W latach 2001-2012 był zaangażowany w projekty IT z ramienia międzynarodowej firmy doradczej Accenture, a następnie pełnił funkcję dyrektora IT w Poczta Polska Usługi Cyfrowe oraz FM Bank PBP. Ma certyfikaty PMP, Prince 2 Practitioner i ITIL oraz absolwent licznych szkoleń z zakresu realizacji projektów IT i zarządzania IT.

Latem br. z Ministerstwem Cyfryzacji odszedł wiceminister Maciej Kawecki, odpowiedzialny za wdrażanie dyrektywy RODO. Został dziekanem Wyższej Szkoły Bankowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z Ministerstwa Cyfryzacji odchodzi pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Karol Okoński

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tst
To z kompetentnych ludzi zostaje tam już tylko Wanda Buk. Zgroza.
odpowiedź
User
mux
To się pomyliłeś, u tej Pani KOMPETENCJI totalnie brak.
To z kompetentnych ludzi zostaje tam już tylko Wanda Buk. Zgroza.
odpowiedź
User
gregor
To się pomyliłeś, u tej Pani KOMPETENCJI totalnie brak.
To z kompetentnych ludzi zostaje tam już tylko Wanda Buk. Zgroza.


Priorytetem jest szybkie wdrożenie sieci 5G w Polsce i po tym zdarzeniu będziemy mogli oceniać całe ministerstwo.
odpowiedź