SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gali Najmana ze „Słowikiem” nie będzie w Wieluniu, burmistrz rozwiązał umowę

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa wycofał się z umowy najmu miejskiej hali na galę MMA-VIP 4 Marcina Najmana, którą promował gangster Andrzej Zieliński pseudonim „Słowik”. Jeszcze w środę w rozmowie z Krzysztofem Stanowskim Okrasa zapewniał, że wydarzenie się odbędzie. W środę burmistrza do wycofania się ze współpracy wezwał wojewoda łódzki.

Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia Article

W piątek po południu Paweł Okrasa przekazał dziennikarzom, że umowa w sprawie najmu hali miejskiej w Wieluniu na galę MMA-VIP 4 została rozwiązana za porozumieniem stron.

W rozmowie z PAP stwierdził, że decyzja ma związek z bezpieczeństwem jego rodziny i dobrem miasta. - Niestety w tej chwili fala agresji, która przetacza się przez media społecznościowe, jest tak duża, że zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny - powiedział.

- W związku z bezpardonowym atakiem na moich najbliższych oraz po licznych rozmowach z moimi współpracownikami, radnymi klubu "Łączy nas Wieluń" oraz mieszkańcami gminy Wieluń, którzy wyrazili negatywną opinię co do organizacji gali MMA-VIP-4, po konsultacji z Panem Marcinem Najmanem podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy na wynajęcie hali WOSIR na organizację gali za porozumieniem stron - poinformował burmistrz na fanpage'u facebookowym Wielunia.

 

- Burmistrz Wielunia rozwiązał umowę, która kompromituje i jego i miała skompromitować jedno z najważniejszych, bohaterskich polskich miast. Ta sprawa powinna otwierać dyskusję nad zmianą prawa, tak by mieszkańcy mogli łatwiej w referendum odwoływać włodarzy miast - skomentowała na Twitterze Joanna Lichocka, posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych.

Wojewoda łódzki z ultimatum dla burmistrza

W piątek w południe list do Pawła Okrasy opublikował w mediach społecznościowych wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Wezwał burmistrza Wielunia do wycofania się ze współpracy w sprawie gali.

- Promuje ona przestępców. Przynosi wstyd wszystkim, którzy mają do niej afirmatywny stosunek - podkreślił. - Niedopuszczalnym jest czynienie z przestępstwa cnoty, a z przestępcy fajnego bohatera, a z takim przypadkiem mamy do czynienia w ramach gali MMA w Wieluniu. Ta kwestia nie podlega dyskusji czy relatywizacji - napisał wojewoda.

- Decyzja o udostępnieniu hali sportowej należącej do Wielunia w celu organizacji wydarzenia promującego osoby z prawomocnymi wyrokami za kierowanie grupą przestępczą i aktualnie będącymi w zainteresowaniu prokuratury stanowi nie tylko ewenement w skali całego kraju, ale dodatkowo kompromituje zwolenników tej inicjatywy, miasto Wieluń oraz psuje renomę całego województwa łódzkiego - podkreślił Bocheński.

Zażądał też od Pawła Okrasy wycofania się z wypowiedzi podczas środowej rozmowy z Krzysztofem Stanowskim, szefem Grupy Weszło i współtwórcą Kanału Sportowego, że jako wolnościowiec jest skłonny zgodzić się na organizację w Wieluniu zlotu pedofilów.

- Proszę potraktować moje słowa jako ostatni apel do odpowiedzialności, logiki oraz zdrowego rozsądku i nie zmuszać mnie do uruchamiania nadzoru prawnego nad samorządem wynikającego z Konstytucji i ustaw - zaznaczył Tobiasz Bocheński.

Okrasa chce, żeby w Wieluniu odbyły się eventy obiecywane przez Stanowskiego

W środę Krzysztof Stanowski na wcześniejsze zaproszenie Pawła Okrasy przyjechał do Wielunia i podczas 40-minutowej rozmowy starał się przekonać burmistrza do zerwania umowy wynajmu miejskiego obiektu na galę MMA-VIP 4.

Stanowski z jednej strony przypominał przestępczą działalność „Słowika”, a z drugiej proponował, że jeśli Okrasa wycofa się ze współpracy dotyczącej MMA-VIP 4, sam wynajmie w tym samym terminie halę miejską za 30 tys. zł (trzy razy więcej niż zapłacił organizator gali). Zapowiadał też eventy w mieście: mecz siatkarski z udziałem byłego zawodnika Marcina Możdżonka, mecz koszykarski z Marcinem Gortatem, pokazy naukowe Tomasza Rożka i turniej e-sportowy.

Burmistrz Wielunia w ogóle nie rozpatrzył tych propozycji, podkreślał, że zawartej umowy należy dotrzymać. Przekonywał, że Wieluń zyska na rozgłosie wokół tej sprawy. Przyznał, że nie wiedział wcześniej, że na „Słowiku” nadal ciążą zarzuty.

Nagranie z rozmową zamieszczono na kanale youtube’owym Łódzka TV (zanotował tam do piątku ponad 550 tys. odtworzeń) i na Kanale Sportowym (ponad 1,6 mln wyświetleń). Wielu internautów krytykowało postawę Pawła Okrasy, pojawiło się też mnóstwo kpin z jego wypowiedzi.

- Zapraszam teraz do miasta panów Gorata, Możdżonka i Rożka, którzy obiecali że przyjadą jeśli gala się nie odbędzie - powiedział burmistrz Wielunia w piątek po południu, informując o rozwiązaniu umowy dotyczącej MMA-VIP 4.

 

Krzysztof Stanowski: ani gali, ani eventów

W rozmowie z PAP Paweł Okrasa poinformował, że zawiadomił organa ścigania o wypowiedzi Krzysztofa Stanowskiego, że chciałby zorganizować w Wieluniu zjazd pedofilów.

- Powiedziałem, że wynajmę halę każdemu, kto chce zorganizować zgodne z prawem wydarzenie. Pedofila jest karana i absolutnie nie damy zgody na tego typu zjazdy, bo jest to przestępstwo. To jest insynuacja i manipulacja. Ohydna manipulacja. Ja złożyłem zawiadomienie w prokuraturze i na policji. Też w tej kwestii - stwierdził włodarz miasta.

Stanowski odniósł się do tego na Twitterze, już po informacji o rozwiązaniu przez władze Wielunia umowy z organizatorem MMA-VIP 4. - W związku z tym chyba należy uznać, że burmistrz nie przyjął oferty z Możdżonkiem, Gortatem i Rożkiem, bo to by oznaczało - trzymając się jego logiki - że przyjął łapówkę. A więc ani gali, ani eventów - stwierdził.

Gala MMA-VIP 4 niechciana w Kielcach i Pruszkowie

Zamieszanie wokół gali MMA-VIP 4 organizowanej przez Marcina Najmana zaczęło się w pierwszej połowie stycznia, kiedy na konferencji jako ambasador wydarzenia został przedstawiony gangster Andrzej Z., lepiej znany jako „Słowik” - jeden z szefów mafii pruszkowskiej, na którym dalej ciążą zarzuty (z aresztu wyszedł w grudniu ub.r. po wpłaceniu 200 tys. zł poręczenia majątkowego).

Najmocniej przeciw współpracy MMA-VIP 4 ze „Słowikiem” protestował Krzysztof Stanowski, szef Grupy Weszło i jeden z głównych twórców Kanału Sportowego. Na Twitterze zachęcał firmy sponsorujące wydarzeni, żeby się z tego wycofały, zaangażowanie „Słowika” do promocji gali mocno skrytykował w swoim programie „Dziennikarskie zero” (ten odcinek ma obecnie ponad 3 mln odtworzeń i rekordowo dużo „łapek w górę” w historii Kanału Sportowego - obecnie ok. 270 tys.).

W konsekwencji z wynajmu gali na MMA-VIP 4 wycofały się Kielce, a na taką współpracę nie zgodziły władze miejskie Pruszkowa.

W zeszłym tygodniu Marcin Najman poinformował, że gala odbędzie się w Wieluniu. Krzysztof Stanowski zachęcał władze miasta, żeby się z tego wycofały, podobnie skomentowali sprawę niektórzy politycy, m.in. posłanka PiS Joanna Lichocka. Kilku znanych sportowców zadeklarowało, że jeśli Wieluń odmówi wynajmu hali na MMA-VIP 4, zorganizują w mieście eventy ze swoim udziałem.

Za to burmistrz miasta Paweł Okrasa nagrał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że umowę z organizatorem MMA-VIP 4 podpisał miejski ośrodek sportowy. Powoływał się na prawo rzymskie, konieczność wywiązywania się z zawartych umów i wolność gospodarczą. Zaznaczył, że „Słowik” odbył karę więzienia za udowodnione mu przestępstwa, a zgodnie z chrześcijańską zasadą należy wybaczać innym grzechy.

Okrasa skrytykował komentarze Krzysztofa Stanowskiego w tej sprawie, sugerując, że dziennikarz może być w zmowie z Marcinem Najmanem, żeby zrobić rozgłoś wokół MMA-VIP 4. Przy czym zaprosił go do odwiedzenia miasta.

Dołącz do dyskusji: Gali Najmana ze „Słowikiem” nie będzie w Wieluniu, burmistrz rozwiązał umowę

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lat 31
Bardzo dobrze ! Pokazujcie młodym ludziom pływanie, to jest piękny sport a nie jakieś prymitywne mordobicie !
odpowiedź
User
Adamo023
Mogliby jeszcze odwołać Pana Burmistrza.
odpowiedź
User
Adamo023
Mogliby jeszcze odwołać Pana Burmistrza.
odpowiedź