SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MNI Premium jeszcze w XI połączy się z BreakPoint, w planach nadal GPW

Spółka MNI Premium zostanie do końca listopada połączona z producentem gier java BreakPoint, a na początku przyszłego roku rozpoczną się przygotowania do wprowadzenia firmy na rynek główny GPW, poinformował prezes grupy MNI Piotr Majchrzak w rozmowie z agencją ISB. MNI pierwotnie planowało wprowadzić BreakPoint na NewConnect.

"O zamiarze połączenia zdecydowała przede wszystkim duża komplementarność obu spółek i fakt, że wartość Breakpointu bez współpracy z MNI Premium nie jest wystarczająco duża, żeby był samodzielnym podmiotem publicznym. Ponieważ nie chcemy sztucznych tworów publicznych w Grupie, a rynek New Connect jest w słabej kondycji, podjęliśmy taką decyzję. Przygotowania do upublicznienia MNI Premium rozpoczną się na początku 2009 r." - powiedział ISB Majchrzak. Dodał, że dokładna data złożenia prospektu będzie zależała od kondycji rynku kapitałowego.

"Obecne wyceny na poziomie 10x zysk nas nie satysfakcjonują. Nie są adekwatne ani do naszej branży, ani sytuacji finansowych, czy perspektyw rozwoju" - zaznaczył Majchrzak. Dodał, że grupa obecnie jest w stanie finansować samodzielnie swój rozwój, w tym również przez przejęcia.

"Ponieważ sytuacja finansowa MNI jest doskonała, będziemy starali się wykorzystać kryzys na rynkach kapitałowych i w gospodarce do istotnego podniesienia długoterminowej wartości grupy" - powiedział Majchrzak. Dodał, że MNI w tej chwili nie odczuwa w żadnym stopniu efektów pogorszenia koniunktury.

Majchrzak zaznaczył, że strategia MNI zakłada przygotowanie wszystkich spółek zależnych do upublicznienia.

"Dotyczy to np. zasad księgowości, czyszczenia problemów prawnych, itd. W związku z tym proces napisania prospektu dla spółki zależnej zajmie nam ok. trzech miesięcy" - ocenił Majchrzak. Dodał, że wyjątkiem jest spółka MNI Telecom.

"MNI Telecom jest po prostu zbyt małe, jak na naszą branżę, żeby zostać upublicznione" - przyznał Majchrzak. Zaznaczył jednak, że dla MNI istotna jest baza abonentów spółki, którym oferuje usługi dodane (m.in. finansowe). Nie wykluczył, że MNI Telecom weźmie udział w konsolidacji branży.

"W tej chwili branża czeka na konsolidację i wszyscy rozmawiają ze wszystkimi, my też. Nie wykluczamy, że możemy zostać mniejszościowym udziałowcem w projekcie, w którym moglibyśmy realizować swoje pomysły związane np. z usługami dodanymi" - powiedział Majchrzak.

Narastająco w I-III kw. 2008 roku grupa MNI miała 14,77 mln zł zysku wobec 12,00 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 131,74 mln zł wobec 133,00 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MNI Premium jeszcze w XI połączy się z BreakPoint, w planach nadal GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl