SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP chce nadal wprowadzać spółki na GPW

Pomimo nie najlepszej koniunktury giełdowej, Ministerstwo SkarbuPaństwa (MSP) zamierza nadal wprowadzać akcje spółek Skarbu Państwana giełdę, poinformował w poniedziałek minister skarbu AleksanderGrad.

MSP chce nadal wprowadzać spółki na GPW

"MSP będzie przygotowywać kolejne spółki do debiutu giełdowego"- powiedział Grad dziennikarzom. Podkreślił, że resort będzie torobić bez względu na to, "czy jest bardziej zielono czyczerwono".

Prawa do akcji (PDA) Zakładów Azotowych Tarnów-Mościce spadły wponiedziałkowym debiucie na GPW o 5,74% do 18,38 zł wobec cenyodniesienia wynoszącej 19,50 zł. Cena akcji spadła na debiucie o3,34% do 18,85 zł. W wyniku oferty nowych akcji ZA Tarnów pozyskałyz rynku 294,5 mln zł brutto.

Grad przypomniał, że następną spółką Skarbu Państwa, która mawejść na GPW, jest grupa energetyczna Enea. "Terminy proponowaneprzez zarząd nie powinny ulec zmianie" - powiedział Grad. W ub.tygodniu przedstawiciele resortu zapowiadali, że Enea powinnazadebiutować na giełdzie 1 lub 4 sierpnia.

W następnej kolejności na GPW trafi kopalnia węgla kamiennegoBogdanka lub Zakładów Azotowych Kędzierzyn - w zależności od tego,która spółka wcześniej zakończy przygotowania.

"We wrześniu mamy podjąć decyzję w sprawie Banku BGŻ" - dodałGrad.

Minister poinformował też, że Polska Grupa Energetyczna (PGE)zapewnia, że będzie gotowa do debiutu w I kw. 2009 roku."Chciałbym, pomiędzy Eneą a PGE nie było dużej przerwy" -powiedział Grad.

Minister po raz kolejny stwierdził, że widzi bardzo dużezainteresowanie inwestorów sektorem energetycznym, dlatego nie maplanów zmian harmonogramów prywatyzacyjnych spółek z tejbranży.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP chce nadal wprowadzać spółki na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl