SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MSP chce nadal wprowadzać spółki na GPW

Pomimo nie najlepszej koniunktury giełdowej, Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zamierza nadal wprowadzać akcje spółek Skarbu Państwa na giełdę, poinformował w poniedziałek minister skarbu Aleksander Grad.

MSP chce nadal wprowadzać spółki na GPW

"MSP będzie przygotowywać kolejne spółki do debiutu giełdowego" - powiedział Grad dziennikarzom. Podkreślił, że resort będzie to robić bez względu na to, "czy jest bardziej zielono czy czerwono".

Prawa do akcji (PDA) Zakładów Azotowych Tarnów-Mościce spadły w poniedziałkowym debiucie na GPW o 5,74% do 18,38 zł wobec ceny odniesienia wynoszącej 19,50 zł. Cena akcji spadła na debiucie o 3,34% do 18,85 zł. W wyniku oferty nowych akcji ZA Tarnów pozyskały z rynku 294,5 mln zł brutto.

Grad przypomniał, że następną spółką Skarbu Państwa, która ma wejść na GPW, jest grupa energetyczna Enea. "Terminy proponowane przez zarząd nie powinny ulec zmianie" - powiedział Grad. W ub. tygodniu przedstawiciele resortu zapowiadali, że Enea powinna zadebiutować na giełdzie 1 lub 4 sierpnia.

W następnej kolejności na GPW trafi kopalnia węgla kamiennego Bogdanka lub Zakładów Azotowych Kędzierzyn - w zależności od tego, która spółka wcześniej zakończy przygotowania.

"We wrześniu mamy podjąć decyzję w sprawie Banku BGŻ" - dodał Grad.

Minister poinformował też, że Polska Grupa Energetyczna (PGE) zapewnia, że będzie gotowa do debiutu w I kw. 2009 roku. "Chciałbym, pomiędzy Eneą a PGE nie było dużej przerwy" - powiedział Grad.

Minister po raz kolejny stwierdził, że widzi bardzo duże zainteresowanie inwestorów sektorem energetycznym, dlatego nie ma planów zmian harmonogramów prywatyzacyjnych spółek z tej branży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP chce nadal wprowadzać spółki na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl