SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Multimedia Polska uruchomi wideo na żądanie i HDTV

Multimedia Polska zapowiadają na ten rok znaczącą poprawę zysku netto wobec uzyskanych w 2006 roku 68,64 mln zł.

Do kolejnej akwizycji może dojść jeszcze w I poł. tego roku, poinformował w piątek prezes spółki Andrzej Rogowski.

Także w I poł. roku spółka uruchomi usługi wideo na żądanie i TV wysokiej rozdzielczości HDTV, a w II połowie roku spółka chce uruchomić usługi telekomunikacyjnej w oparciu o infrastrukturę TP SA.

“Jestem głęboko przekonany, że dynamika wzrostu zysku będzie zadowalająca i znacząca" - powiedział Rogowski podczas konferencji prasowej.

Prezes spodziewa się, że liczba usług sprzedawanych przez Multimedia będzie rosła o 12-15 tys. miesięcznie. Na koniec 2006 roku spółka sprzedawała 807 tys. usług wobec 714 tys. rok wcześniej.

Liczba abonentów wzrośnie organicznie w tym roku o 15-20 tys., ale planowane są też przejęcia, powiedział Rogowski. Na koniec 2006 roku spółka miała 575 tys. abonentów wobec 554 tys. rok wcześniej.

W lutym spółka poinformowała o przejęciu firmy Automatic Service, która ma 31,3 tys. abonentów i sprzedaje 39,0 tys. usług.

Multimedia Polska prowadzą rozmowy na temat zakupu kolejnych firm.

“Jest prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym półroczu dokonamy znaczącej akwizycji" - powiedział Rogowski.

W I półroczu spółka będzie gotowa do świadczenia usługi wideo na żądanie, HDTV oraz nagrywania programów telewizyjnych TVR.

W II półroczu prawdopodobne jest uruchomienie usług w oparciu o infrastrukturę TP SA, takich jak WLR, czy wykorzystujących uwolnienie pętli lokalnej. Również w II połowie roku spółka chciałaby podpisać umowy na roaming, umożliwiające świadczenie usług wirtualnego operatora telefonii komórkowej (MVNO).

Na inwestycje w tym roku - z wyłączeniem akwizycji - Multimedia chcą w tym roku przeznaczyć 150 mln zł. Prezes spółki powiedział, że zarząd prawdopodobnie nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy.

W I-IV kw. 2006 roku grupa miała 68,64 mln zł zysku wobec 22,30 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 377,29 mln zł wobec 244,98 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Multimedia Polska uruchomi wideo na żądanie i HDTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl