SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa jeszcze raz złożyła wniosek o nadawanie ATM Rozrywka na MUX-1

Grupa ATM złożyła ponownie wniosek o nadawanie kanału ATM Rozrywka na multipleksie 1 po tym, jak miała wysłać dokumenty do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w tej sprawie, ale regulator twierdził, że ich nie otrzymał. Nadawca złożył skargę na działania KRRiT do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i czeka teraz na dalsze decyzje - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy / fot. Jacek PorembaArticle

W listopadzie w Monitorze Polskim Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała ogłoszenie dotyczące miejsca na multipleksie 1, w miejsce nadawanego kanału ATM Rozrywka. Koncesja dotyczyć ma całodobowego kanału telewizyjnego i obowiązywać na 10 lat. Program może mieć charakter uniwersalny lub wyspecjalizowany.

Ogłoszenie o konkursie na koncesję zostało opublikowane w Monitorze Polskim na początku listopada. Termin składania wniosków mijał po 45 dniach od daty jego publikacji, przypadał na 25 grudnia br.

Sylwia Olech, PR manager Grupy ATM poinformowała nas, że spółka złożyła wniosek w sprawie uzyskania koncesji. - Wniosek dotyczy kanału ATM Rozrywka - zaznacza.

Pytana przez nas na jakim etapie jest spór z Krajową Radą odpowiada, że firma złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na działania KRRiT. - Czekamy na dalsze decyzje - podsumowuje.

Spór między KRRiT a Grupą ATM

Grupie ATM grozi utrata miejsca na multipleksie cyfrowym MUX-1 po tym, jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdziła, że nie otrzymała wniosku o przedłużeniu koncesji dla kanału ATM Rozrywka. - Sprawa została uznana za zamkniętą – komentowała dla portalu Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

10-letnia koncesja na nadawanie ATM Rozrywka wygasa 25 lutego 2021 roku. Według Grupy ATM 14 stycznia br. skierowała ona do KRRiT wniosek o przedłużenie koncesji bez postępowania konkursowego (zgodnie z art. 35a Ustawy o radiofonii i telewizji nadawcy mogą o to wnioskować na minimum 12 miesięcy przed wygaśnięciem obecnej koncesji).

- Powyższe działanie w trybie art. 35a ww. ustawy jest standardowym działaniem dla podmiotu, który posiada aktualnie koncesję na nadawanie programu telewizyjnego, ponieważ w takiej sytuacji koncesja zostałaby udzielona na kolejny okres bez przeprowadzania postępowania konkursowego oraz bez badania dodatkowych formalnych przesłanek przez KRRiT - zaznaczyła ATM Grupa w komunikacie giełdowym.

Pod koniec marca, już po wybuchu epidemii koronawirusa, firma zawnioskowała do Krajowej Rady, żeby w związku z sytuacją gospodarczą (w okresie wiosennego lockdownu firmy produkcyjne nie mogły prowadzić prac na planach zdjęciowych) opłata koncesyjna za nowy okres została rozłożona na raty. Wtedy KRRiT poinformowała, że nie ma dowodów na to, aby spółka przesłała potrzebne wnioski i wezwała do ich przedstawienia.

Spółka przekazała więc wydruk z własnej dokumentacji obiegu dokumentów, a w połowie lipca otrzymała od przewodniczącego KRRiT pismo z informacją, że nie otrzymał on wniosku o przedłużenie koncesji, w związku z tym nie toczy się w tej sprawie żadne postępowanie administracyjne. Wyjaśnił, że otrzymał od firmy inne dokumenty w tej sprawie, ale nie sam wniosek.

12 listopada ATM Grupa skierowała do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę, w której zarzuca przewodniczącemu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji bezczynność w sprawie jej wniosku o przedłużenie koncesji dla ATM Rozrywki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa jeszcze raz złożyła wniosek o nadawanie ATM Rozrywka na MUX-1

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klamka
Termin na "złożenie wniosku na miejsce na MUX-1" nie minął: 25 grudnia 2020 roku ?
odpowiedź
User
Marcin
Dokładnie wnioski można było składać do 25.12.20 więc termin już minął. Ja bardziej czekałem na wyniki wnioskodawców chętnych na miejsce na MUX 1 po ATM Rozrywka.... Kiedy będzie podana lista wnioskodawców??
odpowiedź
User
NieNieNie dla ATM Rozrywka
A kto to badziewie ATM Rozrywka oglądał w ogóle?!? Przecież to jak Polsat 2!!!
odpowiedź