SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W sierpniu nowy multipleks lokalny cyfrowej telewizji naziemnej na Dolnym Śląsku

Spółka MWE Teleport otrzymała od UKE zgodę na uruchomienie multipleksu lokalnego cyfrowej telewizji naziemnej na Dolnym Śląsku. Właściciel firmy Michał Winnicki zdradził Wirtualnemedia.pl, że emisja powinna ruszyć w pierwszej połowie sierpnia.

Michał Winnicki Article

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że 12 kanałów telewizyjnych będzie dostępnych na Dolnym Śląsku już na przełomie czerwca i lipca. Decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej dopiero teraz dotarła jednak do spółki Winnickiego.

Szef MWE Networks zapewnia, że wszystkie pozostałe formalności powinny zakończyć się na początku sierpnia. Wtedy możliwe będzie rozpoczęcie emisji. Będzie to reaktywacja multipleksu, którego operatorem w latach 2014-2019 była Telewizja Łużyce. Stacja zakończyła jednak nadawanie i straciła koncesję.

Postępowanie trwa od roku

Przed rokiem spółka MWE Teleport wystąpiła o zgodę na emisję na kanale 38 MUX-L1 na obszarze obejmującym m.in. Jelenią Górę, Lubań, Bolesławiec i Chojnów.

W MUX-L1 mają być emitowane Telewizja Dami z Jeleniej Góry i Echo 24 z Wrocławia, a także 10 stacji spośród kanałów tematycznych, które są nadawane na pozostałych multipleksach lokalnych firm MWE. Co może zatem trafić do nowego multipleksu? Biznes24, Filmax, Gold TV, Home TV, Junior Music, Mango 24/Super TV, Nuta.TV, Power TV,  TV Okazje, Ultra TV 4K, Stars.TV i 4fun.tv. W ogólnopolskim multipleksie spółka Winnickiego nadaje kanał Antena, który zastąpił ATM Rozrywka.

Multipleksy lokalne w Polsce

Spółka MWE Broadcast posiada multipleksy lokalne we Wrocławiu, Świdnicy (z kanałem Echo 24 w wersji HD), Radomsku, Częstochowie, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim i emisję próbną w Szczecinie (poza wspomnianymi wcześniej stacjami jest tam nadawany kanał TVC, który wcześniej nosił nazwę NTL Radomsko). Multipleksy lokalne działają też na obszarach obejmujących Głogów, Lubin, Ornontowice i Rybnik, obejmując zasięgiem część Górnego Śląska.

Zobacz także: Nowy filmowo-serialowy kanał w multipleksie naziemnym na Śląsku

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W sierpniu nowy multipleks lokalny cyfrowej telewizji naziemnej na Dolnym Śląsku

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bes
Oferta PREMIUM. Jakość COSMIC GALACTIC. Nowa artystyczva forma przekazu poprzrez pikselową mozaikę. Wstyd.
11 1
odpowiedź
User
Klo
Można narzekać na klejone kanały Polsatu ale to Winnicki jest największym śmieciarzem w eterze tv.
9 1
odpowiedź
User
G35
A w opolskim nic nie.ma.od wielu lat jaka to sprawiedliwość jest
5 0
odpowiedź