SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MWE Networks otwiera oddział we Wrocławiu i tworzy dział radiodyfuzji. Robert Berger dyrektorem techniki

MWE Networks, którą tworzy grupa firm medialnych należących do Michała Winnickiego uruchomiła nowe biuro we Wrocławiu, gdzie we własnym dziale R&D będzie rozwijała technologie związane z radiodyfuzją cyfrową, kompresją sygnałów oraz transmisją danych. Szefem nowego oddziału został Robert Berger, były dyrektor techniki BCAST.

Michał WinnickiArticle

Firma zdecydowała się na otwarcie nowego biura w związku „z dynamicznym rozwojem”. Będzie to trzecia siedziba spółki - obok Szczecina i Warszawy. W dziale R&D będą rozwijane technologie związane z radiodyfuzją cyfrową, kompresją sygnałów oraz transmisją danych.

Szefem nowego oddziału został Robert Berger, były dyrektor techniki BCAST. Do tej pory w INFO-TV-Operator odpowiadał za wybór dostawców, projekt i uruchomienie kilkudziesięciu nadajników multipleksu MUX-4. Pracował także w spółce EmiTel, , serwisie Rohde&Schwarz oraz projektował nadawcze systemy antenowe u Andrzeja Postawki w firmie Anex.

- Całe moje życie zawodowe jest związane z  techniką wysokich częstotliwości. Cieszę się, że będę mógł rozwijać obszar radiodyfuzji tak ambitnego nadawcy i postaram się wykorzystać swoje doświadczenie, aby wszystkie polskie domy znalazły się w zasięgu naszych  emisji - komentuje Robert Berger, dyrektor techniczny MWE Networks we Wrocławiu.

Celem budowa własnych masztów i wież

Michał Winnicki, zarządzający MWE Networks, która od kilku lat jest również obecna w obszarze naziemnej telewizji cyfrowej jako operator MUX L3, MUX L4 oraz multipleksów eksperymentalnych na terenie Polski tłumaczy nowe inwestycje stwierdzeniem:

- Weszliśmy w obszar DVB-T wraz z przejęciem od Grupy ATM spółki Echo24, która posiadała rezerwację częstotliwości na MUX L4 w rejonie Wrocław-Świdnica. Niedługo potem od TVN Grupa Discovery udało się odkupić spółkę NTL Radomsko, będącą operatorem MUX L3 na terenie województwa łódzkiego i śląskiego. Jednocześnie  postanowiliśmy uruchomić eksperymentalne multipleksy DVB-T i DVB-T2, a zaczęliśmy to robić od macierzystego miasta naszej firmy, czyli Szczecina. Był i jest to dla nas poligon doświadczalny, który chcemy teraz rozwinąć na obszarze kolejnych metropolii - uważa Michał Winnicki, właściciel MWE Networks.

MWE Networks ma również w planach budowę własnych masztów i wież. Grupa posiada już maszt nadawczy w województwie łódzkim – w Amelinie, który dawniej był wykorzystywany do analogowego nadawania telewizji TVN. Obecnie jest wykorzystywany przez sieci telefonii komórkowej oraz operatorów bezprzewodowego Internetu.

Grupa posiada także nieruchomości na terenie Polski, które mogą stać się obiektami nadawczymi. MWE Networks chce uczestniczyć w rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej oraz DAB+ - ma zamiar wziąć udział w konkursach na operatorów multipleksów radia cyfrowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MWE Networks otwiera oddział we Wrocławiu i tworzy dział radiodyfuzji. Robert Berger dyrektorem techniki

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wsa
Winnicki skora zna się na kanałach mógłby zająć się kanalizacją. Bo na programach rv nie zna się kompletnie.
odpowiedź
User
Sebastian
Nie wiem czy to jest żart primaaprilisowy czy nie , ale już kompletnie pogięło tego człowieka. Ciekawe kiedy ruszy z kanałem w zastępstwie za atm , chyba nie prędko
odpowiedź
User
radiodyfuzor
Śmiechłem.
odpowiedź