SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na antenach TVP będzie więcej treści prozdrowotnych

Ministerstwo Zdrowia i Telewizja Polska podpisały w czwartek list intencyjny w sprawie długofalowej współpracy dotyczącej promocji zdrowia. M.in. w programach informacyjnych i publicystycznych oraz serialach będzie znacznie więcej tematyki zdrowotnej niż dotychczas.

Article

Ministerstwo Zdrowia i Telewizja Polska będą przez najbliższe lata współpracować ze sobą przy tworzeniu audycji promujących szeroko pojęte zdrowie. Jak informuje Wirtualnemedia.pl centrum informacji TVP, m.in. w scenariuszach filmów i seriali realizowanych przez TVP znacznie częściej niż dotychczas pojawiać się będą wątki związane z profilaktyką chorób cywilizacyjnych oraz zachęcające do takich działań, jak np. honorowe krwiodawstwo czy dawstwo organów i tkanek do przeszczepów.

Na antenach TVP będzie też więcej informacji na takie tematy, jak m.in. racjonalne żywienie, aktywność fizyczna, promocja zdrowia w miejscu pracy, szkodliwość tytoniu czy zanieczyszczenie powietrza. Częściej niż dotychczas w TVP będą także obecni minister zdrowia oraz inni przedstawiciele tego resortu, którzy mówić będą m.in. o profilaktyce prozdrowotnej oraz o narodowym programie zdrowia na lata 2016-2020.

- Telewizja publiczna zamierza aktywnie wspierać prozdrowotne działania resortu. Będzie to dla TVP zarówno wypełnienie obligacji misyjnych wynikających z Ustawy o radiofonii i telewizji, jak i odpowiedź na liczne wnioski i prośby środowisk eksperckich i społecznych. Problematyka prozdrowotna pojawi się nie tylko w programach publicystycznych i informacyjnych, lecz także w audycjach reprezentujących inne gatunki, takie jak serial fabularny, dokument czy atrakcyjne formaty rozrywkowe - mówi Jacek Kurski, prezes zarządu TVP.

Jak podkreśla Kurski, w nową inicjatywę TVP wpisuje się m.in. jesienna premiera telewizyjnej Dwójki „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”, która ma zwrócić uwagę na rozszerzającą się w Polsce epidemię otyłości wśród młodzieży.

W nowej ramówce TVP ma zagościć także premierowy magazyn propagujący piłkę nożną i zdrowy styl życia w środowiskach szkolnych, ale jego szczegółów jeszcze nie ujawniono.

W przeszłości tematyka zdrowotna była podejmowana na antenach TVP w takich magazynach, jak m.in. „Na zdrowie”, „Przez żołądek do zdrowia” czy „Pora na doktora”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na antenach TVP będzie więcej treści prozdrowotnych

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
o zdrowiu psychicznym niech zrobią w TVP jakiś program :D
18 8
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Bardzo dobry pomysł z tymi audycji promującymi zdrowie! Taka właśnie powinna być telewizja narodowa, ma edukować społeczeństwo, a audycje o zdrowiu jak najbardziej wpisują się w tę edukację! Co by nie mówić, w TVP idzie ku dobremu, lewactwo się skończyło I jest coraz więcej misji, co bardzo cieszy!!!
12 18
odpowiedź
User
Emil
Kaczyński z Kaczyńskim umowy podpisali? A to ciekawe... ;)
17 9
odpowiedź
User
prawnik
I słusznie. "Programy prozdrowotne" są dobrze "targetowane" na odbiorcę Telewizji Narodowej. Czyli dla grupy 65+ i dla grupy "młody gniewny".
12 13
odpowiedź
User
ani grosza
Tak więc teraz z partyjnego telewizora dowiemy się, że służba zdrowia funkcjonuje wyśmienicie, a jakieś kolejki , problemy to są urojenia i wymysły garstki wywrotowców, tak samo to, że słabo tam płacą to tylko jakaś zbiorowa halucynacja wywrotowej grupy młodych lekarzy , kilku pielęgniarek i salowych.
Tego można się spodziewać w wykonaniu narodowo- partyjnych mediów.
13 10
odpowiedź