SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nagrody dla dziennikarzy TVN na francuskim festiwalu ekologicznym

Dziennikarze Wojciech Bojanowski z TVN24 i Patryk Szczepaniak z Tomaszem Patorą z „Superwizjera” zostali nagrodzeni srebrnymi statuetkami na festiwalu Deauville Green Awards w Normandii.

Wojciech Bojanowski, fot. TVN24Article

W piątek 25 czerwca jury międzynarodowego festiwalu Deauville Green Awards ogłosiło zwycięzców tegorocznej edycji. W gronie laureatów znalazło się trzech dziennikarzy TVN Grupa Discovery. Wojciech Bojanowski – reporter TVN24 – zdobył srebrną nagrodę w kategorii „Przemiany demograficzne” za poruszający dokument „Niech toną”. Natomiast  Patryk Szczepaniak i Tomasz Patora – dziennikarze „Superwizjera” – zdobyli drugie miejsce w kategorii „Organizacje i odpowiedzialność społeczna” za materiał „Chore bydło kupię”.

Zobacz także: TVN24 dalej bez nowej koncesji. "Mamy przygotowane różne warianty"

Reportaże były nagradzane już wcześniej

Oba reportaże już wcześniej były nagradzane i uznane przez krytyków. Materiał „Niech toną” w tym roku zdobył złotą nagrodę na World Media Festivals, a także Złote Delfiny w Cannes i Grand Pressa w 2020 r. Materiał „Chore bydło kupię” również otrzymał wiele nagród w Polsce i Europie, m.in. Grand Prix na Festiwalu Sztuki Faktu, nagrodę specjalną na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu" czy złoto w trakcie zeszłorocznej Gali World Media Festivals.

Zobacz także: TVN i TVN24 z 9 nagrodami na World Media Festivals

Czym jest Deauville Green Awards?

Deauville Green Awards to jeden z największych festiwali ekologicznych, który co roku odbywa się we Francji w mieście Deauville (region Normandia). Za każdym razem festiwal prezentuje 500 filmów z 5 kontynentów i przyciąga 400 profesjonalistów oraz setki uczestników i dzieci. Wydarzenie pozwala uzyskać wgląd w aktualne wiadomości dotyczące ekologii i zrównoważonego rozwoju na świecie. Uczestnicy mają dostęp do wiedzy opartej na konkretnych rozwiązaniach wdrożonych przez firmy i instytucje. Oprócz prezentowanych filmów, podczas festiwalu, odbywają się również panele tematyczne z twórcami oraz specjalistami w danej dziedzinie. Festiwal organizowany jest we współpracy z Ministerstwem Kultury i licznymi partnerami, jak np. TV5 Monde, TF1 initiative i ADEME.

W maju br. TVN24, które wyprzedziło TVP Info było liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych. Średni dobowy udział TVN24 w maju 2021 roku wyniósł 4,72proc., po spadku względem analogicznego okresu rok wcześniej o 8,98 proc.

Dołącz do dyskusji: Nagrody dla dziennikarzy TVN na francuskim festiwalu ekologicznym

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
Nie od dziś wiadomo że część dziennikarzy z Czabanem na czele to ekoterroryści
odpowiedź
User
xyd
widać swoim klakierom łatwo nagrody dawać . A obiektywizm daleko pozostał w tyle . HISTORIA OCENI KTO MA RACJE .
odpowiedź
User
Darek
"Dziennikarzy" haha
odpowiedź