SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znamy nominowanych do Nagrody Woyciechowskiego w kategorii "Autor internetowy"

Katarzyna Gandor (Kasia Gandor), Maciej Okraszewski (Dział Zagraniczny) oraz Jarosław Wolski (WoW - Wolski o Wojnie) to osoby nominowane do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2022 w kategorii „Autor internetowy”. Nagroda zostanie przyznana po raz pierwszy, a ogłoszenie zwycięzcy nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Warszawie 16 listopada br.

Katarzyna Gandor została nominowana za konsekwentne promowanie wiedzy o środowisku, zdrowiu, zrównoważonym rozwoju i technologii oraz profesjonalne wykorzystanie możliwości komunikacyjnych, które stwarza platforma YouTube.

Maciej Okraszewski został nominowany za uzupełnianie, a nawet zastępowanie, mediów głównego nurtu w misji informowania i pokazywania mało znanych wydarzeń na całym świecie oraz udowodnienie, że tematy zagraniczne mogą zainteresować polskiego odbiorcę.

Jarosław Wolski został nominowany za codzienne tłumaczenie tajników techniki wojskowej, analizy faktów z frontu oraz zwiększanie zainteresowania tematem wojny w Ukrainie wśród polskich internautów.

Nominowanych wybrała kapituła w składzie: Patryk Pallus (redaktor naczelny portalu Wirtualnemedia.pl). Sylwia Czubkowska (redaktorka prowadząca Magazynu Spider’s Web+ i dziennikarka Spider’s Web), Marek Czyż (dyrektor informacji Radia ZET), Aleksandra Karasińska (redaktorka naczelna Forbes Women Polska), Małgorzata Kilian (prezeska Stowarzyszenia "Demagog"), Bianka Mikołajewska (dziennikarka śledcza, Wirtualna Polska), Konrad Piasecki (dziennikarz i publicysta telewizji TVN24) i Wawrzyniec Smoczyński (pełnomocnik rektora ds. programu nauk społecznych SWPS, prezes Fundacji Nowej Wspólnoty).

Celem Konkursu o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego „Autor Internetowy” jest nagradzanie autorów treści internetowych (w tym: ekspertów, publicystów, pasjonatów, dziennikarzy) tworzących poza głównym nurtem mediów – wyróżniających się rzetelnością, wiarygodnością, syntetycznym podejściem do poruszanych tematów, mających, w danym roku, istotny wkład w objaśnianie zagadnień i zjawisk ważnych społecznie oraz pozytywny wpływ na kształtowanie poglądów i postaw obywatelskich. Kandydatów do Nagrody mógł zgłosić każdy.

Zwycięzca oprócz honorowej statuetki otrzyma nagrodę finansową o wartości 30 tys. zł.

W tym roku tradycyjnie przyznana zostanie też Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego dla dziennikarza. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Przyznawana jest autorom materiałów dziennikarskich, które zdaniem kapituły łamią stereotypy, wykraczają poza schematy i zaglądają za kulisy otaczającej nas rzeczywistości. Jej celem jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie tego, co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane. Zwycięzce wybierze kapituła składająca się m.in. z przedstawiciele największych redakcji.

Od maja do lipca br. Radio ZET miało 12,9 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 12,8 proc. rok wcześniej (według badania Radio Track).

Dołącz do dyskusji: Znamy nominowanych do Nagrody Woyciechowskiego w kategorii "Autor internetowy"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Natemat Agory Eurozecie
Wstyd i żenada, że tak się nie docenia wszystkich okradanych z podstawowych praw pracowniczych mediaworkerów na śmieciówkach, od których zależy codzienny ruch na stronie wielu portali. 30 tys. dla patocelebryty z YouTuba? Tyle nie zarabia przez cały rok wielu dziennikarzy, którzy każdego dnia piszą co najmniej kilka materiałów i nikt nie daje im więcej czasu na inne treści, a trolle hejtują każde napisane przez nich słowo. Zanim po raz kolejny naplujecie w twarz wykorzystywanym mediatrybikom zastanówcie się, co zrobiliście z rynkiem medialnym w tym kraju.
odpowiedź
User
Dawid
Oczywiscie Patryk Pallus wymieniony tu jako pierwszy w skladzie kapituły. Jaka żenada i małość. Kompleksiki, co? Totalny brak kindersztuby
odpowiedź