SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polo TV liderem kanałów muzycznych. Stars.TV awansowało na podium

Najpopularniejszym kanałem muzycznym w zeszłym miesiącu było Polo TV. Największy spadek udziału odnotowała Eska TV, która wypadła z miejsca 2. na 10. Z kolei najwięcej zyskał kanał TO!TV - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.comArticle

Udział naziemnego kanału Polo TV w styczniu 2017 roku wyniósł 0,75 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej spadł on o 10,71 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Stars.TV.

Oczko niżej znalazł się kanał 4FunTV, którego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym w zeszłym miesiącu wyniósł 0,15 proc., po wzroście o 7,14 proc. Stacja ta w rankingu awansowała z miejsca czwartego.

Podium uzupełnia stacja Stars.TV, która awansowała z miejsca ósmego. Jej udział wyniósł 0,10 proc. (wzrost o 66,67 proc. - drugi największy w zestawieniu).

Z trzeciej na czwartą lokatę spadła należąca do Telewizji Polsat stacja Disco Polo Music. Jej średni udział w styczniu br. zmalał o 28,57 proc. do 0,10 proc.

Największym wzrostem pochwalić się mogła stacja TO!TV, której udział się podwoił do 0,06 proc. (kanał ten awansował z miejsca 12. na 6.).

Zdecydowanie najwięcej straciła z kolei Eska TV, która spadła z miejsca 2. na 10. Jej udział zmniejszył się o 89,19 proc. do 0,04 proc. Kanał ten jednak od 28 września ub.r. w ramach naziemnej telewizji cyfrowej zastąpiony został przez rozrywkową 8TV. Od tego dnia Eska TV dostępna jest w internecie, aplikacji mobilnej, a także poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne.

W grupie widzów w wieku od 16 do 49 lat w styczniu br. również na pozycji lidera znalazło się Polo TV. Udział tego kanału, po spadku o 22,14 proc., wyniósł 1,09 proc.

Na drugiej lokacie uplasował się kanał 4FunTV (0,30 proc. udziału; wzrost o 7,14 proc.), który przed rokiem był trzeci.

Ostatnie miejsce podium należało do Stars.TV (0,19 proc.; do góry o 72,73 proc.). W styczniu 2016 roku kanał ten był szósty.

Największym wzrostem (o 350 proc. do 0,09 proc.) też pochwalić się mógł kanał TO!TV, a najwięcej również i w tym ujęciu straciła Eska TV - jej wynik zmalał o 91,30 proc. do też 0,06 proc.

Dołącz do dyskusji: Polo TV liderem kanałów muzycznych. Stars.TV awansowało na podium

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bolec
eska zrobiła prezent 4fun i sama się usuneła dając drugie miejsce konkurencji, a to tv sama muzyka lepiej się sprzedaje niz produkcje programowe hm
odpowiedź
User
zdzih
Stars jest naprawdę spoko. Utwory z różnych lat, często zapomniane hity.
odpowiedź
User
sdfghjk
a gdzie 8tv ? Miesiąc temu była w zestawieniu ?
odpowiedź