SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix wprowadza nowe zasady na planie swoich amerykańskich produkcji. Wszyscy mają być zaszczepieni

Platforma streamingowa Netflix staje się pierwszym dużym hollywoodzkim studiem, które nakazuje osobom pracującym na planie swoich amerykańskich produkcji obowiązek szczepień przeciwko koronawirusowi. Dotyczy to obsady filmów i seriali nagrywanych na zamówienie Netfliksa.

Netflix wprowadza obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 w tzw. Strefie A. Dotyczy to członków ekipy produkcyjnej, która ma bezpośredni kontakt z obsadą, a także każdego, kto wejdzie na plan filmu czy serialu. Nowa zasada na razie obejmie jedynie produkcje Netfliksa nagrywane w Stanach Zjednoczonych. Platforma zapowiada, że od obowiązku szczepień będzie można odstąpić jedynie w wyjątkowych sytuacjach, np. wtedy, gdy wiek, stan zdrowia czy religia nie pozwalają na zaszczepienie przeciw koronawirusowi.

Decyzja Netfliksa wchodzi w życie w momencie, gdy w Stanach Zjednoczonych pandemia przybiera na sile i przybywa zakażeń bardziej zaraźliwym wariantem delta.

Koronawirus wstrzymuje zdjęcia seriali

Niedawno Sean Penn wstrzymał pracę nad serialem "Gaslit" dotyczącym afery Watergate. Popularny aktor i reżyser zapowiedział, że wznowi zdjęcia, jeśli cała ekipa filmowa zaszczepi się przeciw COVID-19. W Los Angeles, gdzie kręcony jest "Gaslit", przywrócono właśnie obowiązkowe noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.

W drugiej połowie lipca przerwano także zdjęcia do dziesiątego sezonu serialu "American Horror Story". Decyzję podjęto po tym, gdy na planie produkcji wykryto przypadek zakażenia koronawirusem. Pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 miał jeden z aktorów pracujących w tzw. Strefie A. Niemal w tym samym czasie wstrzymano również zdjęcia do czwartego sezonu "Westworld”. U jednej z osób z ekipy również wykryto koronawirusa.

W ostatnich dniach doszło do porozumienia między amerykańskim stowarzyszeniem filmowym (SAG-AFTRA) i Gildią Amerykańskich Reżyserów (DGA). Zakłada ono, że producenci mogą nakazać osobom pracującym na planie obowiązek szczepień przeciwko koronawirusowi. Na razie taki wymóg wprowadził tylko Netflix. To pierwsze tak duże hollywoodzkie studio, w którym obowiązują nowe zasady. W branży pojawia się jednak coraz więcej głosów, że podobne rozwiązanie może być wkrótce wprowadzone m.in. w Los Angeles i Atlancie, gdzie powstaje wiele produkcji filmowych.

Ponad 200 mln klientów

W drugim kwartale br. Netflix osiągnął wzrost przychodów o 19,4 proc. do 7,34 mld dolarów i zysku netto z 720 mln do 1,35 mld dolarów. W br. platforma zyskuje zdecydowanie mniej subskrybentów niż w poprzednich latach, na koniec czerwca miała ich 209,18 mln.

Dołącz do dyskusji: Netflix wprowadza nowe zasady na planie swoich amerykańskich produkcji. Wszyscy mają być zaszczepieni

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kali
Jak Netflix to oprócz tego że wszyscy mają oznaczeni to pewnie jeszcze jednego koloru skóry
0 0
odpowiedź
User
Agnieszka
Zaszczepiony zarażający może pracować, niezaszczepiony niezarażający nie może. To jasne, ze Netfliksowi i Facebookowi chodzi o nasze zdrowie, o nic innego.
0 0
odpowiedź
User
amerheaxyuJ
Zoplesleetle bacteria https://apriligyn.com
0 0
odpowiedź