SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nethansa pozyskuje 8 mln złotych finansowania. Środki na dalszą ekspansję firmy

Polski startup Nethansa zajmujący się kompleksowym prowadzeniem kont na Amazonie oraz wsparciu i automatyzacji sprzedaży na tej platformie pozyskał od trzech funduszy finansowanie w wysokości 8 mln złotych. Według zapowiedzi środki te zostaną przeznaczone na dalszą ekspansję zagraniczną oraz rozwój systemu Clipperon w modelu SaaS.

Szefostwo Nethansy, od lewej: Miłosz Wójcik, Sascha Stockem, Aleksandra SzarmachArticle

Nethansa jest działającą na polskim i niemieckim rynku firmą, która wspiera sprzedaż na Amazonie przy wykorzystaniu zaawansowanego systemu do automatyzacji sprzedaży i logistyki, kompleksowo prowadzi konta swoich kontrahentów i obsługuje klientów końcowych w sześciu językach.

Stworzony przez Nethansę autorski system Clipperon wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy ofert konkurencji i optymalizacji cen wystawionych na sprzedaż produktów, dzięki czemu skokowo zwiększa marżę swoich klientów. Nethansa oferuje swoim klientom możliwość sprzedaży we wszystkich państwach, w których prowadzi działalność Amazon.

Czytaj także: Jutro Medical pozyskuje 6,2 mln złotych od inwestorów. Pieniądze na budowę kliniki przyszłości

8 mln zł inwestycji

Teraz Nethansa pozyskała w rundzie late seed kwotę 8 mln zł finansowania. Wśród inwestorów znalazły się fundusze Movens VC, CofounderZone oraz LT Capital. Do tej pory startupowi udało się przyciągnąć w sumie 15 mln zł inwestycji.

– Zainteresowanie inwestorów naszą firmą i decyzja o inwestycji w jej dalszy rozwój to dla nas sygnał, że nasz biznesplan jest słuszny – przyznaje  Sascha Stockem, CEO Nethansy. - Dowodzą tego również wyniki firmy. Jako cel wyznaczyliśmy sobie zbudowanie pozycji paneuropejskiego lidera w zakresie wsparcia sprzedaży na Amazon. Stworzony przez nas system jest innowacyjnym rozwiązaniem w skali globalnej. Niebawem będzie on dostępny również w modelu SaaS, stając się drugim, łatwo skalowalnym filarem naszej działalności. Za jego sprawą otworzy się przed nami wiele nowych rynków. Pozyskane środki chcemy wykorzystać również do rozbudowania możliwości sztucznej inteligencji w zakresie zarządzania polityką cenową na Amazon.

Startup zaznacza, że pozyskane obecnie środki zostaną przeznaczone na dalszą ekspansję.

Czytaj także: Brainly pozyskuje 80 mln dolarów finansowania. Liderem inwestycji Learn Capital

Spółka na razie nie zdradza, na jakich zagranicznych rynkach pragnie rozpocząć swoją działalność, jednak fakt, że z systemu Clipperon korzystają już firmy nie tylko z Polski, lecz również z innych państw położonych w Europie, ma wskazywać na to, że posiada ona potencjał do ekspansji zagranicznej.

Dołącz do dyskusji: Nethansa pozyskuje 8 mln złotych finansowania. Środki na dalszą ekspansję firmy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl