SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niebieski ptak z logo Twittera na liście gatunków zagrożonych, apel o przekazanie znaku

Organizacja World Parrot Trust zaapelowała do Elona Muska, właściciela platformy X (dawnego Twittera), by przekazał na jej rzecz logo z niebieskim ptakiem charakterystycznym dla Twittera, by mogła "nadać mu nowe życie". Ptak ten znajduje się na liście gatunków zagrożonych.

W ramach akcji, której celem jest ratowanie zarówno zagrożonego gatunku, jak i kultowego symbolu marki, World Parrot Trust (WPT), organizacja zajmująca się ochroną dzikiej przyrody, gromadzi wsparcie dla ochrony zagrożonej papugi ary Leara i legendarnego logo niebieskiego ptaka na Twitterze.

Apel jest odpowiedzią na niedawną decyzję Elona Muska o rebrandingu, w wyniku której prawdopodobne jest potencjalne zniknięcie ukochanego niebieskiego ptaka Twittera ze świadomości publicznej.

WPT rozpoczęło kampanię o nazwie „#LetTheBlueBirdFly”, wzywając Elona Muska do nadania nowego życia logo z niebieskim ptakiem na Twitterze poprzez przekazanie go na rzecz WPT w celu wsparcia najważniejszych działań związanych z ochroną, edukacją i ochroną siedlisk tego gatunku.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-pobrac-x-koniec-twitter-niebieski-ptak-elon-musk ##

Szczery apel do Muska został przekazany w urzekającym filmie udostępnionym w X, w którym w kreatywny sposób przedstawiono Arę Leara zwracającą się bezpośrednio do właściciela X. Wezwanie do działania zachęca również zwolenników do wzięcia udziału w akcji poprzez obserwowanie @ParrotTrust, udostępnianie dalej przesłania kampanii i oznaczanie @elonmusk hasztagiem #LetTheBlueBirdFly .

Ara Leara jest wymieniona jako ptak zagrożony wyginięciem na wolności, któremu zagraża utrata siedlisk, polowania i handel dzikimi ptakami. Uważa się, że istnieje ich mniej niż 1700.

- Wykorzystując ducha #LetTheBlueBirdFly, poszerzamy nasze zaangażowanie w ochronę gatunków papug w ich naturalnym środowisku i zapewnienie im pomyślnego istnienia jako towarzyszy – potwierdza Steve Milpacher, dyrektor operacyjny World Parrot Trust. - Nasza kampania odzwierciedla istotę naszej misji, podkreślając wspólną odpowiedzialność, jaką wszyscy ponosimy za ochronę tych niezwykłych stworzeń – podobnie jak kultowego niebieskiego ptaka na Twitterze.

Kampanię opracowano we współpracy z firmą Conill, partnerem komunikacyjnym WPT.

Dołącz do dyskusji: Niebieski ptak z logo Twittera na liście gatunków zagrożonych, apel o przekazanie znaku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nrl
Ptak Twittera to ewidentnie wróblowy a nie papuga, bez sensu.
odpowiedź
User
student
To już nie można dać ptaka w logo, żeby nie narazić się na pozew?
odpowiedź