SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spada oglądalność Polo TV, ale kanał ten pozostaje liderem wśród kanałów muzycznych (dane za I półrocze)

Zdecydowanie najpopularniejszym kanałem muzycznym w zeszłym półroczu nadal było Polo TV, a drugie miejsce zajęła Eska TV. Podium uzupełnia stacja Disco Polo Music, która wyprzedziła 4FunTV - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział naziemnego kanału Polo TV w pierwszym półroczu 2018 roku wyniósł 0,59 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej spadł on o 22,63 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.

Drugie miejsce zajęła Eska TV, która w naziemnej telewizji cyfrowej w okresie od 28 września 2016 roku do 16 maja 2017 roku zastąpiona była przez 8TV. Eska TV w tym czasie dostępna była w Internecie, aplikacji mobilnej, a także poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne, jednak Grupa ZPR Media 16 maja ub.r. przywróciła tę stację na MUX-1. Tym samym 8TV zniknęła z rynku, a w miejsce nadającej u płatnych operatorów Eski TV nadawca postanowił uruchomić nowy kanał Eska TV Extra.

Średni udział naziemnej Eski TV w pierwszym półroczu br. wyniósł 0,42 proc. Dla porównania 8TV i Eska TV w pierwszym półroczu ub.r. miały średni udział na poziomie 0,33 proc. Z kolei kablowo-satelitarna Eska TV Extra w zeszłym półroczu zanotowała udział na poziomie 0,04 proc. (w dół o 16 proc.).

Podium uzupełnia należąca do Telewizji Polsat stacja Disco Polo Music, która awansowała z miejsca czwartego. Jej średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł 0,14 proc. (wynik tego kanału względem pierwszego półrocza ub.r. wzrósł o 8,53 proc.).

Na czwarte miejsce spadł kanał 4FunTV. Jego średni udział w analizowanym okresie wyniósł 0,13 proc. (spadek o 17,28 proc.).

Największym wzrostem pochwalić się mógł Polsat Music HD, który rozpoczął nadawanie 26 maja 2017 roku w miejsce kończącego nadawanie Muzo.tv. Jego średni udział poszedł do góry o 56,25 proc. do 0,03 proc.

Z kolei najbardziej spadł wynik kanału TO!TV - o 76 proc. do 0,01 proc. udziału. Stacja ta spadła z 12. na 16. miejsce.

W grupie widzów w wieku od 16 do 49 lat w pierwszym półroczu 2018 roku również na pozycji lidera znalazło się Polo TV. Udział tego kanału, po spadku o 24,01 proc., wyniósł 0,88 proc.

Na drugiej lokacie uplasowała się naziemna Eska TV (do 16 maja br. 8TV), której udział wyniósł 0,82 proc. (wzrost o 60,78 proc.).

Podium uzupełnia kanał 4FunTV (0,31 proc. udziału; spadek o 6,15 proc.).

W czerwcu 2018 roku liderem oglądalności wśród stacji muzycznych w obu grupach wiekowych również był kanał Polo TV. W 4+ jego udział zmniejszył się o 26,48 proc. do 0,63 proc., a w 16-49 - o 39,31 proc. do 0,85 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spada oglądalność Polo TV, ale kanał ten pozostaje liderem wśród kanałów muzycznych (dane za I półrocze)

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lolek
dobrze, że trend na disco sroloololo w Polandi się kończy. Widać to nawet po wskaźnikach zainteresowań i reserchu ludzi w necie. ufff
21 43
odpowiedź
User
Tele
Telewizja muzyczna w dobie YouTube to relikt absurd kretynizm.
33 20
odpowiedź
User
k
iii tam, po prostu wszystkie diskopolowce pojechały na urlop bez telewizora
14 18
odpowiedź
User
Pawel
Polo TV ogladam tylko wtedy kiedy nie ma nic dla mnie na innych kanalach,a to jest bardzo rzadko.
14 26
odpowiedź
User
dfg
osobiście uważam że ten kanał dawno powinien zostać wywalony z ofert cyfrowych operatorów kablowych . dlatego że jest to kicha ,szmira i tandeta . a są również inne ciekawe kanały choć by przyrodnicze Animal planet , planet + HD .
13 18
odpowiedź