SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Seriale liderem kanałów filmowo-serialowych, ale stację dogania Stopklatka

Pozycję lidera oglądalności wśród stacji filmowo-serialowych w maju 2021 roku utrzymały TVP Seriale. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł kanał Kino Polska, a liderem spadków była stacja AXN White - raport Wirtualnemedia.pl.

Udział kanału TVP Seriale w rynku telewizyjnym wśród wszystkich w maju 2021 roku względem analogicznego okresu rok wcześniej zmniejszył się o 9,37 proc. do 1,38 proc. - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Wiceliderem była Stopklatka. W analizowanym okresie wynik stacji wyniósł 1,34 proc., po wzroście o 8,74 proc.

Na podium znalazł się jeszcze Polsat Film, którego udział uplasował się na poziomie 0,63 proc. (do góry o 5,02 proc.).

Najwięcej zyskał kanał Kino Polska, który awansował z miejsca 9. na 4. Jego udział zwiększył się o 60,68 proc. do 0,52 proc.

Z kolei najwięcej straciła stacja AXN White, której wynik zmalał o 43,36 proc. do 0,08 proc. udziału. W zestawieniu kanał spadł z 20. na 23. lokatę.

Stabilny rynek kanałów filmowo-serialowych

Sumaryczny rynkowy udział wszystkich stacji sportowych na polskim rynku (monitorowanych przez Nielsen Audience Measurement) w ostatnim miesiącu wyniósł 8,64 proc. Względem maja 2020 roku wzrost wyniósł 0,19 proc.

W grupie komercyjnej 16-49 w maju br. pozycję lidera oglądalności także zajęły TVP Seriale - z udziałem na poziomie 1,48 proc., po spadku o 3,52 proc.

Drugą lokatę zajęła Stopklatka (1,23 proc. udziału; do góry o 0,41 proc.). Podium uzupełnia Polsat Film (0,84 proc.; + 2,44 proc.).

Największym wzrostem udziału, wynoszącym 65,97 proc. do 0,48 proc., pochwalił się też mógł kanał Kino Polska. W tym ujęciu najwięcej stracił kanał Epic Drama - było to 53,09 proc. do 0,09 proc. udziału.

Łączny SHR% wszystkich stacji wyniósł 8,95 proc. (spadek o 4,75 proc.).

Dołącz do dyskusji: TVP Seriale liderem kanałów filmowo-serialowych, ale stację dogania Stopklatka

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AMC
Dlaczego mój ulubiony kanał filmowy AMC stracił widzów?
odpowiedź