SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN24 liderem kanałów informacyjnych. Duży wzrost wPolsce.pl

Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w lutym br. było TVN24. Największym wzrostem pochwalić się mogła stacje wPolsce.pl i Wydarzenia24. Łączny udział wszystkich kanałów newsowych w grupie 16-49 był aż o jedną trzecią niższy niż rok wcześniej - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

fot. materiały prasoweArticle

Średni dobowy udział TVN24 w lutym 2023 roku wyniósł 4,84 proc., po spadku względem analogicznego okresu rok wcześniej o 16,98 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie było TVP Info. Średni miesięczny wynik kanału wyniósł 4,82 proc. (po spadku o 13,31 proc.).

Podium uzupełnia Polsat News. W lutym br. kanał miał 1,70 proc. udziału, po spadku względem lutego 2022 roku o 25,11 proc.

Duże spadki widowni czołowych kanałów wynikają z tego, że pod koniec lutego 2022 r. ich oglądalność mocno wzrosła w związku z tym, że przez całą dobę relacjonowały atak Rosji na Ukrainę.

Czwarte miejsce zajął kanał TVP3, którego udział wyniósł 0,91 proc. (do góry o 9,64 proc.).

Telewizja wPolsce.pl z największym wzrostem

Największy wzrost w zestawieniu zanotowała Telewizja wPolsce.pl, której wynik zwiększył się o 200 proc. do 0,03 proc. Kanał w zestawieniu był dziewiąty.

Z szóstego na piąte miejsce awansował kanał Wydarzenia24. Średni rynkowy udział stacji w lutym br. wyniósł 0,64 proc. Stacja względem lutego 2022 roku zanotowała wzrost o 25,49 proc.

Tylko 117 widzów News24

Ostatni w zestawieniu był nowy kanał News24 (uruchomiony przez Astro), który nadaje od marca ub.r. Stację w lutym br. śledziło średnio zaledwie 117 widzów.

- Mamy zadowalające zasięgi w internecie, jeśli wziąć je pod uwagę, stacja dociera do znacznie większej liczby widzów, niż pokazują wskaźniki - komentuje Ryszard Krajewski, prezes Astro, dodając: - Nie można porównywać naszej oglądalności z kanałami newsowymi, nadającymi od lat.

Największy udział (5,73 proc.) wśród grup kanałów newsowych w lutym br. miała Telewizja Polska, mająca w portfolio stacje TVP Info oraz TVP3 i notująca spadek o 10,33 proc. Kanały wyprzedziły anteny newsowe Telewizji TVN, których udział zmniejszył się o 22,14 proc. do 5,38 proc. (łączne dane dla TVN24 i TVN24 BiS).

Rynek kanałów informacyjnych stopniał o 16 proc.

Łączny rynkowy udział wszystkich dostępnych na rynku stacji informacyjnych w lutym 2023 roku wyniósł 13,70 proc. Było to o 15,74 proc. mniej niż w lutym 2022 roku.

TVN24 na czele również w 16-49

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji zdecydowanego lidera wśród stacji informacyjnych w lutym 2023 roku znalazło się TVN24 z wynikiem 3,07 proc., po spadku o 26,56 proc.

Drugie miejsce zajęło TVP Info. Stacja miała 1,85 proc. udziału, po spadku o 35,54 proc. Udział trzeciego Polsat News wyniósł 1,11 proc. (spadek o 44,50 proc.).

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był też TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 3,43 proc. udziału, po spadku o 33,66 proc.

Wszystkie stacje newsowe w tym ujęciu miały 7,49 proc. udziału w rynku, po spadku aż o 32,46 proc.

Dołącz do dyskusji: TVN24 liderem kanałów informacyjnych. Duży wzrost wPolsce.pl

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yanusz
Udział propagandzistów z TVP INFO jest trochę za duży ale to tylko dzięki nieuczciwości PISu, który robi wszystko aby ograniczać zasięg wolnych mediów. Pis znowu chce zrobić nieuczciwe wybory bo inaczej nie ma szans na pozostanie u żłoba,
odpowiedź
User
fgh
Dane Nielsena z kilku lat pokazują że kanały informacyjne mają geriatryczną widownię a jeżeli trochę młodszej to wynika że oglądają je osoby które zamieszkują z rodzicami.
odpowiedź
User
stasi
Udział propagandzistów z TVP INFO jest trochę za duży ale to tylko dzięki nieuczciwości PISu, który robi wszystko aby ograniczać zasięg wolnych mediów. Pis znowu chce zrobić nieuczciwe wybory bo inaczej nie ma szans na pozostanie u żłoba,


Nie do końca to jest prawdą. Ci którzy do tej pory nie mogą oglądać innych programów poa publiczną to najczęściej i tak nie oglądali ich nawet wtedy kiedy mogli.
Moja mama tylko publiczną , czasami trwam. Moja prawie teściowa tylko publiczną i trwam. Obie po 80
odpowiedź