SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” liderem w listopadzie. Rekordowy wzrost oglądalności

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w listopadzie br. były „Fakty” emitowane w TVN i TVN24 BiS. Dziennik pochwalić się mógł największym wzrostem w zestawieniu. Minimalnie straciły tylko „Wydarzenia” Polsatu i Polsatu News - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Fakty” TVN i TVN24 BiS w listopadzie 2020 roku oglądało średnio 3,52 mln widzów, co zapewniło tym stacjom 24,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej program zyskał 13,17 proc. widzów, czyli 410 tys. oglądających (największy wzrost w zestawieniu), a jego udział wzrósł z 21,78 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia oglądalność „Faktów” w TVN w zeszłym miesiącu wyniosła 3,14 mln widzów, a w TVN24 BiS - 381 tys.

- Dlaczego cieszymy się coraz większym zaufaniem widzów? Jesteśmy blisko tych spraw, którymi naprawdę żyją Polacy. Stanowimy główne źródło wiarygodnych informacji o pandemii, o działaniach władz, sytuacji służby zdrowia i protestach po wyroku Trybunału. W listopadzie bogato relacjonowaliśmy wybory w USA. Fakty dostrzegają też jak ważna dla Polaków jest kwestia naszej przynależności do Unii Europejskiej - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Samul, redaktor naczelny TVN24 i „Faktów”.

W grudniu ub.r. Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i „Faktów”, szef pionu informacji TVN „postanowił zakończyć pracę zawodową i poświęcić swój czas rodzinie”. Jego stanowisko objął wspomniany wyżej Michał Samul, który współpracował z nim od początku istnienia TVN24. Do lipca br. Adam Pieczyński pełnił rolę doradcy zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

W lipcu nowym prowadzącym „Faktów” został Piotr Kraśko, który w tej roli zastąpił Justynę Pochanke (prywatnie żonę Adama Pieczyńskiego).

Wiceliderem był „Teleexpress” TVP1 i TVP Info. Widownia dziennika zwiększyła się o 11,30 proc. (346 tys. osób) do 3,41 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku wzrósł z 27,26 proc. do 28,84 proc.

Dziennik w TVP1 śledziło 2,47 mln widzów, a w TVP Info było to 945 tys. osób.

„Wiadomości” zyskały 19 tys. widzów

Podium uzupełniają „Wiadomości”, których oglądalność w Jedynce i TVP Info w ciągu roku wzrosła o 0,61 proc., czyli o 19 tys. widzów. W listopadzie 2020 roku wyniosła 3,05 mln osób (2,35 mln w TVP1 i 708 tys. w TVP Info). Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 20,45 proc. (rok wcześniej było to 20,41 proc.).

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu i Polsatu News. Widownia dziennika wyniosła 2,20 mln osób, po jedynym spadku w zestawieniu - wynoszącym 2,40 proc. (54 tys. widzów). Średnia widownia „Wydarzeń” na głównej antenie wyniosła 1,81 mln osób, a w Polsacie News było to 394 tys.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 i TVP Info wzrósł o 3,38 proc. do 1,90 mln widzów (1,31 mln w Dwójce i 589 tys. w stacji informacyjnej).

Grupa komercyjna dla „Faktów” i „Wydarzeń”

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w listopadzie 2020 roku na pozycji lidera oglądalności również znalazły się „Fakty”, których widownia zwiększyła się o 12,41 proc. do 1,22 mln oglądających. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu.

Drugie były „Wydarzenia”, które śledziło 840 osób (w dół o 5,06 proc. - największy spadek w zestawieniu). Podium uzupełnia „Teleexpress” (676 tys. widzów; + 0,55 proc.), czwarte były „Wiadomości” (638 tys. widzów; - 1,32 proc.), a piąta - „Panorama” (392 tys. widzów; - 2,99 proc.).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Dołącz do dyskusji: „Fakty” liderem w listopadzie. Rekordowy wzrost oglądalności

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
R.
Nie oglądam ani TVP ani TVN. Polecam TV Trwam - w miarę obiektywne i bez narzucania opinii.
odpowiedź
User
Marek U
Rekordowy wzrost...hi..hi ..ludzie oglądają Fakty dla beki aby zobaczyć jak dziennikarzy jak się męczą aby pokazać Polskę i rząd w czarnych barwach. Niezły kabaret i wiara w amnezję obywateli którzy "mają zapomnieć" jak to było w latach 2007-2015 :-)
odpowiedź
User
Hubert
Rekordowy wzrost...hi..hi ..ludzie oglądają Fakty dla beki aby zobaczyć jak dziennikarzy jak się męczą aby pokazać Polskę i rząd w czarnych barwach. Niezły kabaret i wiara w amnezję obywateli którzy "mają zapomnieć" jak to było w latach 2007-2015


największa beka jest wtedy gdy fakty prowadzi resortowy synek Kraśko, ogladasz tvn i czujesz się jak w innym wymiarze :D
odpowiedź