SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Republika pokonała Polsat News i goni TVN24

W pierwszych dniach po zakończeniu nadawania TVP Info i TVP3 rekordowe wyniki notują prawicowe komercyjne, przy czym wynik TV Republika jest kilkanaście razy lepszy od udziału Telewizji wPolsce.pl. Stacja Tomasza Sakiewicza wyprzedziła nawet Polsat News, ale liderem wśród stacji newsowych pozostaje niezmiennie TVN24 - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Michał Adamczyk na antenie TV RepublikaMichał Adamczyk na antenie TV Republika

Koniec TVP Info i „Wiadomości”

W opublikowanym w środę, 20 grudnia br. przed południem komunikacie podano, że minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał prezesów i członków rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Jednocześnie minister powołał nowe rady nadzorcze tych spółek, które z kolei powołały nowe zarządy. Nowym przewodniczącym rady nadzorczej TVP został Piotr Zemła a jego zastępcą - Maciej Taborowski. Z kolei na stanowisko prezesa powołany został były szef TAI Tomasz Sygut, który zastąpił Mateusza Matyszkowicza.

Nowe szefostwo Telewizji Polskiej tego samego dnia doprowadziło do przerwania nadawania kanałów TVP Info, TVP3 (stacja wznowiła emisję we wtorek) i TVP World (w miejscu stacji w środę od godz. 11.18 pojawiły się sygnały TVP1, TVP2 i TVP Kultura oraz inne audycje, m.in. serial „Ranczo”), publiczny nadawca nie pokazał również „Wiadomości” (wydań o 12.00, 15.00 i 19.30), „Teleexpressu” i „Panoramy”. O godz. 19.30 widzów TVP1, TVP Info i TVP Polonia powitał Marek Czyż, który w krótkim oświadczeniu poinformował, że w czwartek TVP rozpocznie emisję „Wiadomości” w nowej odsłonie.

TVN24 na czele stacji newsowych w ostatnich dniach

W rankingu stacji newsowych pierwsze miejsce w okresie od 20 do 26 grudnia 2023 roku zajęła stacja TVN24. Średni dobowy udział kanału wyniósł 6,97 proc. Był o 21,85 proc. wyższy niż w okresie od 1 stycznia do 19 grudnia br. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Rekordy TV Republika i Telewizji wPolsce.pl

Drugie miejsce zajęła prawicowa TV Republika, która w ostatnich dniach notuje najwyższe dobowe udziały w historii nadawania. Wynik stacji wyniósł w badanym okresie 2,68 proc. i był o 2578,57 proc. wyższy niż zazwyczaj.

Rekordowy wynik osiąga także Telewizja wPolsce.pl, która również jest kanałem o charakterze prawicowym. SHR% stacji wyniósł 0,14 proc. (szóste miejsce w zestawieniu; + 261,90 proc.).

Obie stacje obszernie krytykują ostatnie zmiany w Telewizji Polskiej. Specjalne pasma pokazuje także katolickie TV Trwam, ale wyniki stacji nie są udostępniane przez NAM (kanał jest mierzony, ale jego wyniki firma badawcza udostępnia tylko nadawcy i KRRiT).

Polsat News zyskał 36,93 proc.

Podium w ogólnym rankingu uzupełnia Polsat News, którego udział w analizowanym okresie wyniósł 2,41 proc. (wynik był o 36,93 proc. wyższy, niż przeciętnie w tym roku).

Dopiero na 8. lokacie sklasyfikowane zostało TVP Info, którego średni dobowy udział wyniósł 0,12 proc. Oczko niżej uplasowało się TVP3 (0,11 proc.). W panelu NAM monitoring obu stacji wykazywał widownię do środy, 20 grudnia br. do godz. 11.18, czyli do momentu zakończenia nadawania. Oglądalność TVP3 ponownie jest zliczana od 26 grudnia od godzin przedpołudniowych (od momentu wznowienia nadawania).

Stare „Wiadomości” hitem w TV Republika

Telewizja Republika w środę, 20 grudnia o godz. 19.30 (w dotychczasowym paśmie emisji „Wiadomości” w TVP1, TVP Info i TVP Polonia) pokazała specjalną audycję, w której pojawili się twórcy dziennika publicznego nadawcy.

Trwająca ponad pół godziny relacja przyciągnęła do TV Republika 548 tys. widzów, co przełożyło się na 4,37 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów. Jednocześnie jest to najchętniej oglądana pojedyncza audycja w historii stacji.

Z kolei hitem Telewizji wPolsce.pl w okresie od 20 do 26 grudnia 2023 roku był „Salon dziennikarski” z 23 grudnia z godz. 9.15 (40 tys. widzów; 0,69 proc. udziału). Gośćmi Michała Karnowskiego tego dnia byli Marzena Nykiel, Piotr Semka, Wojciech Biedroń i Marek Pyza, którzy krytykowali ostatnie zmiany w TVP.

Dołącz do dyskusji: TV Republika pokonała Polsat News i goni TVN24

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vb
Co z tego jak Orlen i inne KGHMy już tam się nie zareklamuja :)
odpowiedź
User
jijn
Chwilowa moda na Republikę xD Po wznowieniu nadawania kanału informacyjnego w TVP, Republice spadnie o połowę. Ale część prawicowych widzów pozostanie z nimi.
odpowiedź
User
Bolec1
Brakuje tv media Narodowe i byłby komplet
odpowiedź