SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet odcina się od spreparowanego linka o Andrzeju Dudzie z anty-PiSowskiego fanpage’a

Monika Lech, digital publishing director Grupy Onet-RASP, podkreśliła, że redakcja portalu nie ma nic wspólnego z nieprawdziwym cytatem przypisanym Andrzejowi Dudzie na fanpage’u facebookowym „Nie lubię PiS-u” przy linku prowadzącym do Onetu.

Monika Lech, digital publishing director Grupy Onet-RASPArticle

Wpis odsyłający do artykułu na temat Andrzeja Dudy w dziale biznesowym Onetu pojawił się na fanpage’u „Nie lubię PiS-u” w niedzielę. W tytule linku napisano: „Andrzej Duda: Emigranci to zdrajcy narodu. Nie ma dla nich miejsca w naszym kraju”, a pierwsze zdanie nagłówka wskazuje, że chodzi o omówienie wywiadu udzielonego przez prezydenta elekta „Rzeczpospolitej”. - Nie ma już tego materiału, ale nagłówek wart każde pieniądze - stwierdził administrator fanpage’a, sugerując, że pierwotna wersja tekstu na Onecie została już zmieniona.

Faktycznie link prowadzi do artykułu zatytułowanego inaczej: „Andrzej Duda: projekt wieku emerytalnego w sierpniu”. Jest do depesza PAP omawiająca wypowiedzi prezydenta elekta po spotkaniu z szefem „Solidarności”, m.in. deklarację, że pierwszy projekt ustawy złożony przez niego po zaprzysiężeniu będzie dotyczył obniżenia wieku emerytalnego.

Jednak chwytliwy tytuł linku z fanpage’a „Nie lubię PiS-u” sprawił, że w niedzielę i poniedziałek wpis zyskał 1,1 tys. polubień i 1,7 tys. udostępnień. Szybko zwróciły na niego uwagę niektóre serwisy internetowe, demaskując go jako manipulancki. - Obraźliwe słowa nt. emigrantów stały się treścią zmyślonej wypowiedzi Andrzeja Dudy, roznoszonej na popularnym serwisie społecznościowym facebook.com. W odpowiedzi padają wulgarne komentarze oraz groźby - poinformowała Niezalezna.pl. Redaktor serwisu Prawy.pl przyjął natomiast za wiarygodną wersję administratora anty-PiSowskiego fanpage’a, że pierwotna wersja artykułu została już podmieniona. - Nawet sam serwis Biznes.onet.pl wycofał się z tekstu, a na „fejsbukach” lemingów ostał się jedynie krzykliwy tytuł artykułu, pod który portal umieścił już neutralną treść wypowiedzi Dudy na zupełnie inny temat, emerytur, bez jednego zdania o emigrantach! - alarmował Prawy.pl w niedzielę. Z kolei opisujący sprawę dziennikarz „Rzeczpospolitej” podkreślił, że w wywiadzie udzielonym dziennikowi Andrzej Duda w ogóle nie mówił o emigrantach.

W poniedziałek po południu portal Wirtualnemedia.pl otrzymał oświadczenie Moniki Lech, digital publishing directora Grupy Onet-RASP, w którym podkreśla, że redakcja Onetu nie ma nic wspólnego ze spreparowanym tytułem „Andrzej Duda: Emigranci to zdrajcy narodu” i stanowczo się od niego odcina. - Redakcyjny - czyli oryginalny - tytuł tej publikacji, widoczny przez cały czas w adresie źródłowym artykułu, brzmi: „Andrzej Duda: projekt wieku emerytalnego w sierpniu”. Redakcyjny tytuł w pełni przystaje również do treści materiału omawiającego kwestie projektu zmiany wieku emerytalnego w Polsce - opisała.

- W imieniu redakcji Onet.pl wyrażam żal z powodu zaistniałej sytuacji, a także zaniepokojenie, że w przestrzeni największego serwisu społecznościowego dochodzi do tego typu nadużyć. Jednocześnie, wszystkich zainteresowanych informacjami z pierwszej ręki zapraszam do źródła: czerpiąc informacje z tzw. zajawek z social mediów bardzo łatwo o pomyłkę, czego dowodem jest powyższy przypadek - zaznaczyła Monika Lech.

Fanpage „Nie lubię PiS-u” ma 60 tys. użytkowników, a główny fanpage Onetu - 199 tys. W kwietniu br. portal Onet.pl zanotował 13,6 mln użytkowników i 2,88 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Onet odcina się od spreparowanego linka o Andrzeju Dudzie z anty-PiSowskiego fanpage’a

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xb1
POmioty się uaktywniają.
odpowiedź
User
jak nie wyląduję, to mnie zabije
Zmyślają wypowiedzi! He he he! Dobre! Kto prowadzi tę stronę, może Kolenda-Zaleska albo Durczok?
odpowiedź
User
janka
ciekawe co jeszcze PO wymyśli, aż strach pomyśleć!
odpowiedź