SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zweryfikowany Nadawca w Onet Poczcie z nowymi opcjami. Zabezpieczenia dla domen i raporty

Zweryfikowany Nadawca, bezpłatna usługa Onet Poczty dla użytkowników biznesowych i instytucjonalnych zyskała nowe funkcje. Wśród najważniejszych zmian znalazły się m.in.: możliwość konfiguracji zabezpieczeń dla domen, raporty i statystyki, prezentujące stan bezpieczeństwa domen i skuteczność wysyłanych mailingów.

 

Article

Onet Poczta to usługa pocztowa oferowana przez należący do Ringier Axel Springer Polska portal internetowy Onet. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform tego typu, według danych z 2021 r. Onet Poczta miała ponad 3,6 mln realnych użytkowników. Lepsze pod tym względem były jedynie Wirtualna Polska oraz Google ze swoją pocztą Gmail.

Zweryfikowany Nadawca na nowo

Obecnie Onet Poczta rozwija ofertę skierowaną do klientów biznesowych i organizacji. Teraz każdy nadawca wysyłek mailingowych może skorzystać z dwóch uzupełniających się usług: Zweryfikowanego Nadawcy, czyli bezpłatnego narzędzia zwiększającego dostarczalność mailingów i budującego reputację domen, oraz Onet Mailingów – platformy do samodzielnej wysyłki mailingów do bazy użytkowników Onet Poczty.

Czytaj także: Błąd Onetu pozwalał pobrać maile i dane innych użytkowników

– Ostatnie zmiany sprawiają, że możemy pochwalić się dziś atrakcyjną usługą w zakresie e-mail marketingu oferowanego w modelu self-service. Nasi klienci zyskali dostęp do szeregu nowych rozwiązań poprawiających skuteczność kampanii marketingowych. Co ważne, nie robimy tego kosztem komfortu czy bezpieczeństwa użytkowników Onet Poczty. Ich ochrona pozostaje naszym priorytetem. Zweryfikowany Nadawca pomaga także chronić przed zjawiskami typu phishing i SPAM – zaznacza Marek Kopeć, business owner Onet Poczty.

Teraz poinformowano o nowościach, które trafiają na platformę Onet Poczta. Pierwsza z nich to weryfikacja oraz możliwość konfiguracji zabezpieczeń SPF, DKIM, DMARC, BIMI dla domen wysyłkowych (czyli podstawowych mechanizmów weryfikujących nadawcę wiadomości).

Z kolei nowe raporty w postaci przejrzystych wykresów dla domeny nadawcy prezentują m.in.: wskaźniki zgłoszeń SPAMU, odrzuceń i dostarczalności maili, poziom uwierzytelnienia czy kategoryzację korespondencji.

Nowość to także formularze kontaktowe dedykowane typowym problemom, na które najczęściej napotykają nadawcy masowej korespondencji.

Czytaj także: Onet Poczta dostępna po ukraińsku ze specjalną ofertą dla Ukraińców

Dołącz do dyskusji: Zweryfikowany Nadawca w Onet Poczcie z nowymi opcjami. Zabezpieczenia dla domen i raporty

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kxp123
Brawo Onet ;)
1 0
odpowiedź
User
nowy
Super sprawa... za samą rejestrację w Zweryfikowanym Nadawcy otrzymuje się 250 zł do wykorzystania na mailing reklamowy ze 100% gwarancją dostarczalności. Pozytywne zaskoczenie ;)
1 0
odpowiedź
User
Jagoda
Proste, intuicyjne, użyteczne
1 0
odpowiedź