SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet-RASP nadal wyprzedza Wirtualną Polskę, Interia.pl zwiększa przewagę nad Gazeta.pl (Megapanel z kwietnia)

W kwietniu br. strony Grupy Onet-RASP odwiedziło o 184,5 tys. użytkowników więcej niż serwisy Grupy Wirtualna Polska. Zdecydowanym liderem zasięgowym jest Google, który wyprzedza Facebooka i YouTube’a.

Article

Strony Google w kwietniu br. odwiedziło 20,58 mln polskich użytkowników, o 90,1 tys. mniej niż miesiąc wcześniej, a o 703,3 tys. więcej niż rok wcześniej. W konsekwencji ich zasięg procentowy wzrósł w ciągu roku z 92,1 do 95 proc. - wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius opracowanych przez Wirtualnemedia.pl.

Zajmujący drugie miejsce Facebook w skali miesiąca zyskał 93,5 tys. użytkowników, a w skali roku - 1,21 mln. Jego zasięg w tym drugim ujęciu zwiększył się z 74,6 do 79,9 proc. W pierwszej dwudziestce wydawców oprócz Facebooka wzrosty liczby użytkowników z miesiąca na miesiąc zanotowały jeszcze tylko Mozilla.org i serwisy Cyfrowego Polsatu.

YouTube’a odwiedziło 16,37 mln polskich internautów - o 352 tys. mniej niż miesiąc wcześniej, a o 885,4 tys. więcej niż przed rokiem.


Strony czołowych pięciu polskich wydawców zanotowały w skali miesiąca spadki zasięgów, przy czym rok do roku straciły tylko Grupa Allegro-GG i Grupa Gazeta.pl. Kolejny miesiąc z rzędu Grupa Onet-RASP wyprzedziła Grupę Wirtualna Polska - tym razem o 184,5 tys. użytkowników. Strony Onet i RASP w skali roku zyskały 817,1 tys. real users (wydawca przejął w tym okresie Skąpca.pl, Opineo.pl i NK.pl), a witryny Grupy WP (która kupiła w ciągu roku Sportowefakty.pl, Domodi.pl, Homebook.pl i Grupę Money.pl) - 1,03 mln. Dodajmy, że Wirtualna Polska na przełomie maja i czerwca kupiła Open.fm, Polskąstację.pl i Grupę NexWeb Media, dzięki czemu jej zasięg od czerwca wzrośnie do ok. 17 mln użytkowników (więcej na ten temat).

Grupa Interia.pl zyskała w skali roku 274,9 tys. użytkowników, dzięki czemu wyprzedziła Grupę Gazeta.pl, która straciła ich 1,59 mln, m.in. wskutek zakończenia współpracy z należącym do Microsoftu portalem MSN (więcej o tym).

Z kolei strony Grupy Allegro-GG miały o 322,7 tys. użytkowników mniej niż miesiąc wcześniej i o 294,2 tys. mniej niż w kwietniu ub.r.


Google.pl zyskało w skali roku 825,5 tys. polskich użytkowników, a Google.com - 42,9 tys. Adresy Facebooka i YouTube’a zanotowały identyczne zmiany odwiedzalności jak całe te serwisy.

Onet.pl odwiedziło o 274,7 tys. użytkowników więcej niż w kwietniu ub.r., Allegro.pl - o 58,7 tys. więcej, a WP.pl - o 120,2 tys. mniej. Wikipedia zyskała w skali roku 359,7 tys. odwiedzających, a Interia.pl - aż 1,48 mln, natomiast Gazeta.pl straciła 2,27 mln.

Pozostałe wyniki na drugiej podstronie

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet-RASP nadal wyprzedza Wirtualną Polskę, Interia.pl zwiększa przewagę nad Gazeta.pl (Megapanel z kwietnia)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dr dog
Interia powoli dogania wirtualna polske i to bez wyrzucania dziesiatek milionow z pieniedzy inwestorow na komediowe serwisiki w celu napompowania liczby uzytkownikow.
34 9
odpowiedź
User
waldemar
Brawo Interia a Gazeta się kończy
29 8
odpowiedź
User
Pytający
wy nie rozumiecie jednego aspektu - gazeta ocieka zajebistością, oni mają misję i nie muszą się w tych panelach ścigać ....
20 8
odpowiedź
User
wawa
na Interii zasadniczo cenzura komentarz jest dość mała, na Wp.pl jest ogromna..co nie dziwi zwłaszcza jeśli wiemy kto jest jej właścicielem..nie dziwie się, ze ludzie przenoszą się do Interii, ludzie zasadniczo szukają wolności i idą tam gdzie mogą ja dostać
18 8
odpowiedź
User
Adolf
Po tym jak badanie PBI przejęła niemiecka firma to już chyba nigdy Wirtualna Polska nie dogoni Onetu?
8 10
odpowiedź