SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Orange Polska działa 1,5 mln kart M2M, najwięcej w samochodach i licznikach prądu

Już ponad 1,5 mln kart SIM zarejestrowanych w Orange Polska to karty M2M (Machine to Machine) - informuje operator. To blisko 40 proc. wszystkich tego typu kart w Polsce. Najwięcej jest ich w samochodach i licznikach prądu.

Article

Urządzenia pracujące w M2M pozwalają na komunikację i wymianę danych za pośrednictwem sieci mobilnej, ale za to bez udziału człowieka (lub z jego niewielkim zaangażowaniem). Na co dzień system taki spotykamy m.in. w terminalach płatniczych, samochodach pobierających z internetu dane o ruchu drogowym, czy w licznikach prądu.

- Działanie tych rozwiązań jest często niezauważalne, jednak trudno wyobrazić sobie bez nich dzisiejszy świat. Ale komunikacja między urządzeniami do dopiero początek cyfrowej transformacji biznesu. Kolejnymi etapami są automatyczna analiza danych, ich przetwarzanie i raportowanie w przystępny sposób. To dziedzina, w której Orange Polska będzie „przewodnikiem” dla innych firm - skomentowała Bożena Leśniewska, wiceprezes zarządu ds. rynku biznesowego spółki.

Orange Polska dostarcza także rozwiązania z zakresu internetu rzeczy, w których dane są nie tylko przekazywane, lecz także analizowane. To choćby systemy inteligentnych rowerów miejskich, które nie wymagają stacji dokujących, czy systemy oświetlenia ulicznego, rozwiązania pozwalające na optymalizację zużycia energii w przedsiębiorstwach, a także wspierające rolnictwo.

Spółka informuje, że kolejnym krokiem jest rozwijanie najnowszych technologii, służących do komunikacji między autonomicznymi urządzeniami - LTE-M i 5G. Operator wraz z firmą Ericsson na początku września uruchomili testowo w Warszawie sieć 5G. Użytkownicy mogą ściągać w niej dane z prędkością niemal 900 Mb/s.

W drugim kwartale br. Orange Polska zanotował przychody na poziomie ponad 2,75 mld zł, co oznacza niewielki wzrost w skali roku. Zysk operacyjny operatora wyniósł 55 mln zł.

Dołącz do dyskusji: W Orange Polska działa 1,5 mln kart M2M, najwięcej w samochodach i licznikach prądu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl