SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Organek dołączy do Radia 357. Ponad 7 tys. patronów będzie miesięcznie wpłacać 180 tys.

Od poniedziałku Radio357 zebrało na start swojej działalności ponad 180 tys. złotych. To oznacza, że autorzy projektu uruchomią przynajmniej platformę podcastową. Na samą rozgłośnię potrzeba 500 tys. złotych. Jednocześnie w czwartek ogłoszono, że do zespołu dołączy Organek.

fot. akpa Article

Pierwszy zakładany cel zbiórki - 50 tys. złotych - udało się osiągnąć w kilka godzin od jej ogłoszenia. Twórcy projektu Radia357 mają zorganizować koncert w podziękowaniu dla ekipy Listy Przebojów, która pod koniec maja br. odeszła z Polskiego Radia.

Kolejny próg zbiórki - 200 tys. złotych - zakłada uruchomienie platformy podcastowej, w której będzie można posłuchać wybranych audycji. Ta kwota została już niemal zebrana w czwartek (ponad 180 tys. zł, które zamierza wpłacać 7 tys. patronów) - 3 dni od ogłoszenia startu inicjatywy.

Docelowo miesięczne utrzymanie rozgłośni ma kosztować około 500 tys. złotych i tyle pieniędzy potrzeba również na start radia. Początkowo zespół chce nadawać przez internet, ale ich celem jest trafić na fale FM.

W zespole znajdą się byli pracownicy Trójki: Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Tomasz Michniewicz, Ernest Zozuń, Ola Budka, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska, Tomasz Jeleński. Lista nazwisk nie jest zamknięta.

W zespole Tomasz Organek

W czwartek do ekipy dołączył wokalista i autor tekstów Tomasz Organek. Z naszych informacji wynika, że nie będzie to jedyny muzyk, który zasili redakcję.

Organek zapowiedział w wideo opublikowanym na Facebooku, że poprowadzi audycję muzyczną, którą chciałby, aby "potraktować jako część historii, ludzi, wydarzeń, które miały miejsce w różnych regionach świata, które zmieniły rzeczywistość".

Finansowanie społecznościowe coraz popularniejsze

W tym tygodniu pytaliśmy ekspertów czy dwa projekty medialne (chodzi o Radio Nowy Świat stworzone także przez byłych dziennikarzy Trójki) oparte na podobnym modelu - radia internetowego, finansowanego społecznościowo i kierowanego do podobnej grupy docelowej mają szansę sprawdzić się na rynku. Czy są one jednocześnie zagrożeniem dla „tradycyjnych” stacji radiowych? Eksperci ocenili, że model biznesowy, który zakłada utrzymanie się z finansowania społecznościowego jest wyjątkowo trudny do utrzymania na dłuższą metę, a tym bardziej, jeśli na rynku będą istnieć dwie podobne do siebie inicjatywy.

Dokładnie 7 lipca br. wystartowało Radio Nowy Świat, które stworzyli byli dziennikarze Trójki, m.in. Magda Jethon, Wojciech Mann, Marcin Kydryński i Michał Nogaś. Zbiórka na tę stację ruszyła w kwietniu, po 3 dniach od jej startu na koncie radia było ponad 400 tys. złotych. Jej wyniki chwilowo pogorszyły się po tym, jak w sierpniu z Radiem Nowy Świat pożegnał się Piotr Jedliński.

Obecnie deklarowana miesięczna kwota wsparcia to niemal 740 tys. zł (rekordowa w historii jakiejkolwiek zbiórki), a w sumie zebrano już ponad 4,13 mln zł. W ostatnich dniach liczba patronów RNŚ urosła do 32 100 (stan na czwartek po godzinie 13).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Organek dołączy do Radia 357. Ponad 7 tys. patronów będzie miesięcznie wpłacać 180 tys.

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zawer
Szczerze przyznam, że mnie cieszy ta inicjatywa jako fan Trójki, ale jeszcze szczerzej przyznam, że Nowy Świat się uszczupli, bo na co oni wydają te 740 000 zł miesięcznie. Zarobki zbyt duże jak na żebranie.
30 20
odpowiedź
User
FRIPA
Nie wiem czy są jakieś kwasy między koleżeństwem z byłej 3 zamiast robić 2 radio internetowe zrobić jedno bardzo dobre i nazwać je" Nowy Świat 357" a tak to raczej któreś jest skazane na pożarcie.
17 15
odpowiedź
User
Ciekawy
To ten Tomasz Organek, który w czerwcu 2017 roku, mając 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, spowodował kolizję?
26 18
odpowiedź