SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej przez kolejne 4 lata

PKN Orlen podpisał z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej nową umowę sponsorską - na lata 2019-2022. Zakłada ona wsparcie nie tylko reprezentacji kobiet i mężczyzn w tej dyscyplinie, lecz także Szkolnych Ośrodków Siatkarskich.

Od lewej: Daniel Obajtek i Jacek KasprzykArticle

Orlen jest sponsorem głównym Polskiego Związku Piłki Siatkowej od 2012 roku. Według nieoficjalnych doniesień pierwsza umowa opiewała na ok. 10 mln zł rocznie. W ramach współpracy logo firmy paliwowej było obecne na koszulkach reprezentacji kobiet i mężczyzn w siatkówce halowej i plażowej we wszystkich kategoriach wiekowych

Nowa umowa zakłada szerszy zakres działań. Orlen zaangażuje się też w program Szkolnych Ośrodków Siatkarskich realizowany przez PZPS i Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami. Projekt ten zakłada wsparcie uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym. Obecnie uczestniczy w nim ok. 7 tysięcy uczniów rocznie w 186 szkołach w całym kraju.

- Ogromne zainteresowanie Polaków siatkówką nie pojawiło się znikąd. To sport w którym odnosimy największe sukcesy. Cieszy mnie, że jako PKN Orlen wspieramy tę, emocjonującą do ostatnich sekund meczu, dyscyplinę sportową. Nasze zaangażowanie w piłkę siatkową, która po sportach motorowych i lekkiej atletyce jest trzecim filarem marketingowym Orlenu, traktujemy również jako dobrą inwestycję - komentuje Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. - Dlatego przedłużając umowę rozszerzyliśmy ją o wsparcie dla tych młodych zawodników, którzy za kilka czy kilkanaście lat stanowić będą o przyszłości tego sportu nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej - zaznacza.

- Jestem Wam niezmiernie wdzięczny za całokształt pracy jaką wykonaliście do tej pory i wszystkie działania jakich podejmiemy się razem w najbliższych latach. Wiem, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego dla naszej dyscypliny - podkreśla Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Sponsorem głównym PZPS od wielu lat jest też sieć telekomunikacyjne Plus (od 2011 roku należąca do grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat), sponsorami - Adidas i Blachy Pruszyński, partnerami - Leasetake.pl, Deloitte, Jurajska, DPD, Red Bull, Molten i Fitshape.

Orlen sponsoruje też m.in. PKOl i zespół Roberta Kubicy

Pod koniec ub.r. PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Racing, w którym w przyszłym roku będzie się ścigał Robert Kubica. W ramach współpracy logo firmy będzie widoczne na bolidach m.in. na tylnym spoilerze, nosie, układzie dolotowym i każdym z lusterek bocznych. Umowę podpisano na rok z opcją przedłużenia na kolejny, według nieoficjalnych informacji jej wartość to ok. 40 mln zł rocznie.

Koncern od wielu lat wspiera też polską reprezentację olimpijską. Wiosną 2017 roku podpisano kolejną umowę, w ramach której firma do 2020 roku będzie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i reprezentacji olimpijskiej. Rok temu podczas zimowych igrzysk w Pjongczangu Orlen był najlepiej rozpoznawalnym sponsorem naszych zawodników. Osobno firma sponsoruje też najlepszych lekkoatletów, m.in. Pawła Małachowski, Anitę Włodarczyk, Pawła Fajdka,, Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego.

Ponadto Orlen sponsoruje drużyny piłkarzy ręcznych i nożnych Wisła Płock.

Dołącz do dyskusji: Orlen sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej przez kolejne 4 lata

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uważny widz
To jest akurat bardzo pożyteczne posunięcie, jednak decyzji o finansowaniu Kubicy nigdy nie pochwalę.
odpowiedź
User
GTC
Żałuję, że mam samochód elektryczny, bo chętnie bym się dołożył do tego i do sponsoringu Kubicy :)
odpowiedź