SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paryż jako pierwsze miasto w Europie z zakazem wypożyczania hulajnóg elektrycznych

Z początkiem września tego roku w Paryżu zacznie obowiązywać zakaz wypożyczania hulajnóg elektrycznych. Stolica Francji jest pierwszym miastem w Europie, które wprowadza takie ograniczenia.

fot. materiały prasoweArticle

Władze Paryża wprowadzają zakaz wypożyczania hulajnóg elektrycznych. Od 1 września nie będzie można jeździć tymi pojazdami po stolicy Francji.

Stanie się tak na skutek tego, że biuro burmistrza Paryża nie przedłuży umów z trzema prywatnymi operatorami, którzy posiadają flotę tych pojazdów w mieście i je wypożycza. Jednocześnie firmy same będą musiały usunąć z paryskich ulic hulajnogi, z których będzie można korzystać do końca sierpnia.

Decyzja o zakazie została podjęta po wynikach kwietniowego miejskiego referendum w sprawie używania hulajnóg elektrycznych, w którym wzięło udział ponad 100 000 Paryżan. Za zakazem opowiedziało się 89 proc. głosujących.

Uczestnicy referendum odpowiadali na pytanie, czy są "za lub przeciw hulajnogom elektrycznym". Chodziło nie tylko o źle zaparkowane pojazdy, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo użytkowników.

Jednak głosowanie to spotkało się z krytyką, także ze strony zainteresowanych przedsiębiorstw, ze względu na niską frekwencję (7,46 proc.).

„ Mobilizacja mogłaby być szersza i bardziej reprezentatywna, gdyby metody głosowania były inne: więcej lokali wyborczych, głosowanie elektroniczne, informacja gminna ” – napisali trzej prywatni operatorzy we wspólnym komunikacie prasowym.

Także użytkownicy ubolewają nad tą decyzją, również turyści odwiedzający Paryż, którzy niejednokrotnie korzystali z hulajnóg elektrycznych, by zwiedzać miasto bez konieczności przemieszczania się metrem.

Również dla mieszkańców hulajnoga elektryczna była środkiem transportu. W 2022 roku w Paryżu odnotowano 400 000 przejazdów hulajnogami elektrycznymi.

Dołącz do dyskusji: Paryż jako pierwsze miasto w Europie z zakazem wypożyczania hulajnóg elektrycznych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hmmm
Ale chodzi o zakaz wypożyczania czy używania?
odpowiedź