SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Kapusta naczelnym Wirtualnej Polski. Odchodzi Piotr Mieśnik

Redaktor naczelny Wirtualnej Polski Piotr Mieśnik odchodzi z firmy po czterech latach pracy. Nowym naczelnym będzie Paweł Kapusta.

Od lewej: Paweł Kapusta i Piotr MieśnikOd lewej: Paweł Kapusta i Piotr Mieśnik

- Zmiany są dobre dla ludzi, biznesu. Trudne, gdy odnosi się sukcesy. W 4. roku bycia redaktorem naczelnym WP postanowiłem, że pora szukać nowych wyzwań. Bywa tak, że pomysły na dalszą współpracę się kończą - stwierdził Piotr Mieśnik na Twitterze.

Podziękował też współpracownikom z Wirtualnej Polski. - Dziękuję Piotrowi za pracę i ogromne zaangażowanie w budowaniu pozycji Wirtualnej Polski jako lidera mediów online. Zarządzał redakcją przez trzy lata i to był świetny czas. Doprowadził nie tylko do rekordowego wzrostu zasięgów naszych serwisów, ale również do umocnienia ich opiniotwórczości i prestiżu. Teksty dziennikarzy WP są dziś cytowane i nagradzane, Piotra zasługi w tym zakresie są nie do przecenienia, ale kończy się pewien etap - podkreśliła w komunikacie Joanna Pawlak, prezes Wirtualna Polska Media.

Piotr Mieśnik został naczelnym Wirtualnej Polski na początku 2020 roku, po dymisji Tomasza Machały. Pod koniec 2020 roku przez trzy tygodnie naczelnym był Marcin Meller.

W Grupie Wirtualna Polska Mieśnik pracował od 2017 roku, jesienią 2018 roku został naczelnym portalu o2.pl.

Piotr Mieśnik bez planów w mediach

Z Wirtualną Polską Piotr Mieśnik będzie jeszcze związany przez trzy miesiące okresu wypowiedzenia i sześć miesięcy zakazu konkurencji w branży internetowej. - Tak jak mówiłem dzisiaj na spotkaniu z pracownikami: nie jest tak, że rezygnuję i gdzieś przechodzę. Odchodzę z Wirtualnej Polski, ale na razie nie mam żadnej konkretnej oferty. Nie jestem umówiony z żadną inną firmą, nie mam nowego stanowiska, nie jestem w trakcie żadnych rozmów. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych miesiącach, będę się raczej rozglądał za czymś ambitnym - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Być może w międzyczasie pojawi się propozycja z jakiejś innej branży - zaznacza. - Skończyliśmy pisać z żoną jedną książkę i jest jeszcze przy niej trochę pracy. Chcemy napisać kolejną, chcę skończyć Akademię Biznesu Jacka Santorskiego - wylicza.

W ostatnich latach Piotr i Magda Mieśnikowie napisali książki reportażowe „Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości”, „Seksualne życie Polaków” i „Jesionka dla trupa”.

Przy czym Piotr Mieśnik nie zamierza skupić się na pisaniu książek. - Bez względu na to, jakie stanowisko pełniłem, zawsze chciałem być w miarę blisko dziennikarstwa. W ostatnich latach miałem z żoną odskocznię w postaci pisania książek reportażowych, ale raczej nie zakładam, że będzie to moje główne zajęcie - mówi odchodzący szef redakcji WP.

Wcześniej Mieśnik był związany m.in. z magazynem „Logo” oraz portalami Gazeta.pl (jako wydawca) i TVN24.pl. Przez siedem lat pracował w Ringier Axel Springier Polska - kolejno jako dziennikarz i zastępca szefa działu politycznego „Faktu” oraz zastępca redaktora naczelnego Fakt.pl. O pracy w tabloidzie opowiedział w książce „Wyznania hieny. Jak to się robi w brukowcu”.

Paweł Kapusta naczelnym Wirtualnej Polski

Od początku marca zespołami redakcyjnymi Wirtualnej Polski będzie zarządzał Paweł Kapusta. - Możliwość objęcia sterów tak ważnej redakcji traktuję jako wielkie wyróżnienie, ale też zobowiązanie. Dalej będziemy dokładnie patrzeć władzy na ręce, niezależnie od tego, kto tę władzę sprawuje. Stawiamy na dziennikarstwo bezkompromisowe, ale też nowoczesne, które interes czytelnika  i użytkownika zawsze stawia na pierwszym miejscu - zapowiada Kapusta.

Redaktorowi naczelnemu Wirtualnej Polski podlega w sumie kilkuset dziennikarzy i wydawców kilkunastu serwisów, m.in. WP Wiadomości, Money.pl i WP SportoweFakty. Paweł Kapusta dalej będzie zarządzał WP Magazynem, natomiast szefem redakcji WP SportoweFakty od pewnego czasu jest już Dawid Góra

Paweł Kapusta z Wirtualną Polska jest związany od listopada 2016 roku. Od lipca 2020 roku pełnił funkcję szefa WP SportoweFakty, a od stycznia 2021 roku był zastępcą redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

Jest autorem trzech książek: „Agonia”, „Gad”, „Pandemia”, za pierwszą z nich został finalistą nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Otrzymał też nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej i był nominowany do European Press Prize w 2017 roku. Przed przejściem do Wirtualnej Polski przez kilka lat był dziennikarzem tygodnika „Piłka Nożna”.

W sierpniu ub.r. na stanowisko wicenaczelnego Wirtualnej Polski awansował Marcin Bartnicki, poprzednio szef obszaru serwisów technologicznych wydawcy.

W grudniu ub.r. serwisy i aplikacje Grupy Wirtualna Polska odwiedziło 23,12 mln internautów, spędzając średnio po 2 godziny i 26,5 minuty. Na WP.pl strona główna zanotowała 8,72 mln użytkowników oraz 56 minut i 27 sekund przeciętnego czasu korzystania, a na o2.pl 2,28 mln odwiedzających oraz 4 minuty i 28 sekund średniego czasu (dane z Mediapanelu).

Dołącz do dyskusji: Paweł Kapusta naczelnym Wirtualnej Polski. Odchodzi Piotr Mieśnik

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
ale jaja.
odpowiedź
User
klawiatura
Na Nowej Hucie odpalili w Interii szampana, ale muszą go jeszcze przywieźć na Ostrobramską do Wawy przynajmniej w połowie :)
odpowiedź
User
ale numer
to niedługo kamilek
odpowiedź