SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pierwsze decyzje personalne nowego prezesa Polskiego Radia

Nowy zarząd Polskiego Radia odwołał trzech dyrektorów zatrudnionych pod rządami Barbary Stanisławczyk-Żyły - dowiedział portal Wirtualnemedia.pl. Nowym szefem redakcji informacji Polskiego Radia 24 został natomiast Michał Przerwa.

Article

Jak wynika z naszych informacji pracę stracili Anna Niewodzka (dyrektor biura zarządu), Maciej Michałowski (zastępca dyrektora biura technologii i cyfryzacji) i Maciej D. Ociepka (zastępca dyrektora portalu Polskieradio.pl).

Niewodzka, która pracę w Polskim Radio rozpoczęła w kwietniu 2016, wcześniej była kierownikiem sprzedaży reklamy ”Pulsu Biznesu Weekend”, dyrektorem biura reklamy Wydawnictwa Zwierciadło i dyrektorem biura reklamy miesięcznika ”Glamour”.

Maciej D. Ociepka zastępcą dyrektora portalu Polskieradio.pl został drugi raz w lutym br. Wcześniej to samo stanowisko objął w marcu 2016 roku, ale ustąpił po tygodniu. Poprzednio pracował m.in. w firmach RDC, Euro-Wena, Pol-Press oraz Blogosfera

Maciej Michałowski ostatnio pracował w Eurozet.

To niejedyne zmiany personalne w Polskim Radiu. Michał Przerwa został szefem redakcji informacji PR 24, na tym stanowisku zastąpił Łukasza Sobolewskiego. Przerwa dotychczas był serwisantem w Trójce, wcześniej pracował jako m.in. szef newsroomu w Radiostacji i Radiu Plus i sekretarz redakcji Radia ZET.

Jacek Sobala został wybrany przez Radę Mediów Narodowych na stanowisko prezesa Polskiego Radia na początku marca. Zastąpił Barbarę Stanisławczyk-Żyłę, która zrezygnowała z zarządzania Polskim Radiem w połowie lutego. Drugim członkiem zarządu jest Mariusz Staniszewski.

Jacek Sobala wiosną ub.r. objął stanowisko dyrektora TVP Warszawa. Wcześniej pracował już w Polskim Radiu: od lipca 2006 roku do kwietnia 2007 roku był dyrektorem Radia BIS (obecnie funkcjonującego jako Czwórka), od maja 2007 do listopada 2008 roku - dyrektorem Jedynki, a od grudnia 2009 roku do maja 2010 roku - dyrektorem Trójki. Podczas zarządzania Radiem BIS zakończył współpracę z Maksem Cegielskim i wprowadził nową ramówkę, skierowaną także do starszych słuchaczy, co spowodowało odejście ze stacji grupy dziennikarzy i prezenterów.

Przeciw powołaniu go, w miejsce Magdaleny Jethon, na dyrektora Trójki, protestowali byli i ówcześni dziennikarze tej stacji i pracownicy innych mediów, a niedługo potem związek zawodowy pracowników rozgłośni skrytykował odsunięcie Jerzego Sosnowskiego od prowadzenia audycji, domagając się odwołania Sobali ze stanowiska (o to samo apelowała grupa słuchaczy stacji).

Wcześniej Jacek Sobala m.in. prowadził program „Puls wieczoru” w TV Puls, audycje w Radiu PIN i TOK FM oraz był prezenterem, redaktorem i dyrektorem programowym Radia Eska. Pracował też w Radiu Solidarność. W ostatnich latach Sobala był dziennikarzem „Gazety Polskiej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwsze decyzje personalne nowego prezesa Polskiego Radia

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stefa
Ciekawe, czy za chwilę polecą dyrektorskie głowy w 1, 2, 3.
87 14
odpowiedź
User
darwin
Pora na dyrekcję IARu.
38 17
odpowiedź
User
muzyk
Tak Polskie Radio pozbywa się specjalistów... Czy pan prezes wie, kogo zwolnił? Pozdrowienia dla Ojca Technicznego Eurozetu.
52 27
odpowiedź