SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Kabaj prezesem spółki z Grupy IMS

Były prezes i dyrektor zarządzający Warner Music na Polskę i Europę Wschodnią, Piotr Kabaj, objął stanowisko prezesa zarządu VMS, spółki-córki Grupy IMS.

Do zadań Piotra Kabaja należy rozwój nowych kompetencji Grupy IMS, związanych z produkcją bibliotek muzycznych.

– Jestem w branży muzycznej od 1990 roku. Od tego czasu z sukcesem rozwijałem biznesy Pomatonu, EMI Music, Parlophone i Warner Music. Wyzwania, które realizuje Grupa IMS i jej plany budowy organizacji na skalę międzynarodową, przekonały mnie do zainwestowania w ten projekt – powiedział Piotr Kabaj, nowy prezes zarządu VMS.

Kabaj od początku kariery zawodowej związany jest z branżą muzyczną. Przez ostatnich sześć lat był prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym Warner Music na Polskę i Europę Wschodnią.

W 2013-2014 zaangażowany był jako prezes zarządu i dyrektor zarządzający w Parlophone (Polska i Europa Centralna). Od 2004 do 2013 roku był prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym EMI Music na Polskę i Europę Centralną/Wschodnią. Karierę zawodową zaczynał jako szef wytwórni płytowej Pomaton.

Grupa IMS stawia na audiomarketing

Grupa IMS chce by biblioteki muzyczne stały się ważną częścią przychodów spółki. Mają być wykorzystywane komercyjnie w ramach kampanii reklamowych, w rozgłośniach radiowych, w telewizji, a także na rzecz innych podmiotów, zajmujących się audiomarketingiem. Mogą również stanowić długoterminowe źródło przychodów w postaci tantiem.

- Przykładowo – do takich nowych interesujących obszarów należy sprzedawanie licencji baz muzycznych firmom o podobnym profilu działalności jak IMS S.A. Opłata za wysokiej jakości muzykę pobierana jest z każdej lokalizacji takiej firmy i wynosi zazwyczaj kilka euro miesięcznie. Potencjał takich lokalizacji w Europie szacować należy na kilkaset tysięcy. Innym interesującym obszarem jest wykorzystywanie baz muzycznych w branży reklamowej, radiowej i telewizyjnej, czy przy produkcji gier komputerowych – powiedział Piotr Bielawski, wiceprezes zarządu spółki IMS.

Spółka zainwestowała już ponad milion złotych w rozwój swojej biblioteki muzycznej, budując własne studio nagraniowe.

Grupa IMS, zajmująca się marketingiem sensorycznym, w 2018 roku wygenerowała 52,7 mln zł sprzedaży (wzrost o około 18 proc. w porównaniu z 2017 rokiem), 12 mln zł zysku z działalności operacyjnej (wzrost o około 21 proc. rdr) i 9,3 mln zł zysku netto (wzrost o około 18 proc. rdr.).

Dołącz do dyskusji: Piotr Kabaj prezesem spółki z Grupy IMS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl