SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł dziennikarz „Gazety Wyborczej” Piotr Winnicki. Miał 42 lata

Nie żyje dziennikarz ekonomiczny Piotr Winnicki. W ostatnich latach był związany z „Gazetą Wyborczą”, a wcześniej pracował m.in. w Forsal.pl, Onecie, Wirtualnej Polsce i „Parkiecie”.

Piotr Winnicki, fot. Jedrzej Nowicki / Agencja Wyborcza.plArticle

Piotr Winnicki zmarł 25 grudnia, w wieku 42 lat. - Znałeś się na robocie redaktorskiej jak mało kto. Cyzelowałeś teksty, dbałeś o interes Czytelnika, a nie samouwielbienie dziennikarza. Zawsze poprawnie oceniałeś na co kogo stać, czy podoła zadaniu. Niby taki cichy i spokojny, nieco nawet skryty, ale gdy trzeba było się już odezwać, to celowałeś zawsze w sam środek problemu - napisał o nim Sebastian Ogórek, redaktor naczelny Wyborcza.biz.

- Ludzie zawsze cię za to cenili. Potrafili przyjść, wygadać się, czasem poskarżyć. Wiem, bo przecież Ty później przychodziłeś i podpowiadałeś, co trzeba naprawić. Co ja zawaliłem - dodał.

- 25 grudnia odszedł nasz przyjaciel piotr_winnicki, redaktor @gazeta_wyborcza, wspaniały kolega, doskonały dziennikarz. Druzgocąca wiadomość, głęboka pustka… - stwierdził na Twitterze Bartosz Wieliński, wicenaczelny „Gazety Wyborczej”.

W dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej” Piotr Winnicki pracował od jesieni 2017 roku. Przedtem przez półtora roku był redaktorem w serwisie Forsal.pl oraz przez siedem lat pełnił taką funkcję w Onecie.

Jako dziennikarz i redaktor pracował też m.in. w Wirtualnej Polsce, „Parkiecie” i Fundacji Edukacji Ekonomicznej.