SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKN Orlen myśli o 5G

Koncern PKN Orlen rozważa zbadanie rynku pod kątem zastosowania technologii 5G. Płocka spółka chce wykorzystać technologię w swoim przemyśle, szczegółów na razie nie zdradza.

Article

Kilka dni temu "Parkiet" podał, że Orlen zamierza zlecić analizę rynku usługi i technologii 5G. Ma ona obejmować m.in. koszty budowy infrastruktury niezbędnej do świadczenia usług z wykorzystaniem 5G.

PKN Orlen i 5G

Plany Orlenu nie obejmują jednak udziału w budowie operatora hurtowej sieci 5G, nad czym pracują wspólnie Exatel i Polski Fundusz Rozwoju.

- PKN Orlen rozważa analizę rynku usług i technologii 5G, z uwzględnieniem wykonania infrastruktury sieci 5G w lokalizacjach przemysłowych oraz na stacjach paliw Orlen - przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe płockiej spółki.

Koncern nie zdradza jednak innych szczegółów dotyczących swoich planów wobec technologii 5G.

- Dostrzegamy korzyści wynikające ze stosowania technologii 5G w przemyśle, dzięki której praca zakładu produkcyjnego może być bardziej wydajna, autonomiczna i elastyczna. Na tym etapie jest jednak zbyt wcześnie aby informować o jakichkolwiek szczegółach. Będziemy o nich komunikować w chwili, gdy projekt będzie na etapie realizacji - podaje nam PKN Orlen.

Więcej stacji Orlenu

Na koniec ub.r. segment detaliczny grupy Orlen obejmował przede wszystkim 2 855 stacji paliwowych, w tym 2 322 własnych i 533 działające w systemie franczyzowym. Orlen ma 1 811 stacji w Polsce (szacuje, że należy do niego 33,7 proc. detalicznego rynku paliw), 583 w Niemczech (6,6 proc. udziału), 419 w Czechach (25 proc.), 29 na Litwie i 13 na Słowacji.

W ub.r. PKN Orlen osiągnął 3,4 mld zł zysku netto, uwzględniając zysk na nabyciu Energi, wynik EBITDA LIFO był na poziomie 12,1 mld zł, a przychody ze sprzedaży - 86,2 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen myśli o 5G

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol
Obajtek jest przecież taki wizjonerem, że powinien już myśleć o 6G albo i 7G. Człowiek wolności i przyszły premier nie może myśleć o tym, co już jest na całym świecie powszechne.
2 3
odpowiedź
User
Targi
Autonomiczny transport i niższe koszty ludzkie. Gdzieś trzeba oszczędzać
1 1
odpowiedź
User
Plat0n
Dobrze że (już) myślą o 5G...
0 0
odpowiedź