SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z PKO BP ma rozstać się szef biura Ekstraklasy i gamingu Mariusz Chłopik

Według nieoficjalnych informacji z PKO Bankiem Polskim w najbliższym czasie pożegna się Mariusz Chłopik, a kierowane przez niego biuro Ekstraklasy i gamingu zostanie zlikwidowane. Chłopik jest uznawany za nieformalnego współpracownika premiera Mateusza Morawieckiego.

Mariusz ChłopikArticle

O tym, że Mariusz Chłopik w ramach walk frakcyjnych w Zjednoczonej Prawicy będzie musiał pożegnać się z dyrektorskim stanowiskiem w PKO BP, poinformował wicenaczelny Onetu Andrzej Stankiewicz w podcaście „Stan po Burzy”.

Z kolei Gazeta.pl podała, że Chłopik pożegna się z bankiem już z początkiem września. Zarządzane przez niego biuro Ekstraklasy i gamingu zostanie zlikwidowane, a jego obowiązki przejmą inni pracownicy.

Według portalu zdecydował o tym wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, to część operacji usuwania z PKO BP osób kojarzonych z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu miał w ostatnich miesiącach starać się zapobiec zwolnieniu Mariusza Chłopika, interweniując u nowego prezesa banku i Jacka Sasina, ale zdołał jedynie odroczyć sprawę.

Główny zarzut wobec Chłopika? Jako nieformalny współpracownik Mateusza Morawieckiego miał działać na niekorzyść polityków z innych frakcji Zjednoczonej Prawicy.

Biuro prasowe PKO Banku Polskiego nie odpowiedziało na razie na nasze pytania w sprawie Mariusza Chłopika.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W maju br. ze stanowiskiem prezesa PKO BP po 12 latach pożegnał się Zbigniew Jagiełło, wieloletni przyjaciel Morawieckiego, uznawany za jednego z jego najbliższych współpracowników w obszarze gospodarczym. Jagiełło dołączył do rady nadzorczej spółki zarządzającej systemem Blik, natomiast w czerwcu do rady nadzorczej PKO BP dołączył Maciej Łopiński, od paru lat członek rady nadzorczej Telewizji Polskiej, a na prezesa został powołany Jan Emeryk Rościszewski, poprzednio wiceprezes banku.

Chłopik wcześniej w CIR i ARP

Mariusz Chłopik stanowisko dyrektorskie w PKO BP objął w maju 2018 roku, jako dyrektor ds. marketingu sportowego, a potem dyrektor ds. Ekstraklasy i gamingu odpowiadał głównie za współpracę z piłkarską Ekstraklasą, której sponsorem PKO BP jest od połowy 2018 roku, a od połowy 2019 roku pełni funkcję sponsora tytularnego. W maju br. bank i Totalizator Sportowy przedłużyły umowy na najbliższe dwa sezony.

Na początku 2018 roku Mariusz Chłopik przez kilka miesięcy był szefem Centrum Informacyjnego Rządu. Przedtem przez ponad rok pełnił funkcję dyrektora biura komunikacji korporacyjnej i marketingu w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Chłopik pracował w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej oraz sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w kampanii parlamentarnej w 2015 roku. Jest współzałożycielem i byłym prezesem Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych. W latach 1999-2015 był związany ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, był szefem biura prasowego i PR jubileuszowego zlotu stulecia harcerstwa. Pełni funkcję wiceprezesa Fundacji im. Sławomira Skrzypka, jest współtwórcą organizowanego od 2017 roku Kongresu 590

Na początku ub.r. wskutek błędu Facebooka można było przez kilka godzin sprawdzić, którzy użytkownicy zamieszczają wpisy na fanpage’ach z znanych osób i marek. Okazało się, że treści na fanpage’u Mateusza Morawieckiego publikował Mariusz Chłopik.

Nazwisko Chłopika pojawiło się też w mailach mających pochodzić ze skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka, które od czerwca br. ujawniano w komunikatorze Telegram.

Dołącz do dyskusji: Z PKO BP ma rozstać się szef biura Ekstraklasy i gamingu Mariusz Chłopik

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wierny
Piękny życiorys
odpowiedź
User
YKK
O jakie to przykre. I teść marszałek nie pomoże? Ale konto Pinokia dalej będzie prowadził?
odpowiedź
User
Radziwiłka
Harcerzyk. Prosty chłopak
odpowiedź