SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO BP wszedł do metawersum. Cyfrowa rotunda na platformach Decentraland i Mazer

PKO Bank Polski uruchomił swoją placówkę na platformach Decentraland i Mazer. Do rzeczywistości metawersum przeniósł charakterystyczny budynek rotundy położony w centrum Warszawy.

Użytkownicy platformy Decentraland odwiedzający cyfrową rotundę będą mogli obejrzeć wystawę polskiej sztuki współczesnej zgromadzonej przez PKO Bank Polski, wystawa o historii tego banku oraz galerię kart płatniczych. W budynku przez cały czas obecne roboty, które pomagają odwiedzającym zapoznać się z podstawowymi informacjami o banku.

- Branża technologiczna co kilkanaście lat przechodzi rewolucję, która całkowicie zmienia jej kierunki rozwoju. Metaverse w perspektywie dekady może stać się dla globalnej gospodarki impulsem rozwojowym takim, jak w przeszłości było pojawienie się komputera osobistego, Internetu czy smartfonów - komentuje Paweł Gruza, wiceprezes PKO BP kierujący pracami zarządu.

- Chciałbym, aby PKO Bank Polski był gotowy wykorzystać związane z tym szanse, a gdy Metaverse już dojrzeje – aby tak jak dotychczas, nadawał rytm w rozwoju technologicznym krajowego sektora bankowego i polskiej gospodarki. Droga do realizacji tego celu wiedzie przez gromadzenie wiedzy i doświadczeń budowanych podczas obecności w metaświecie. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej bankowej ikony, PKO Rotundy, do świata Metaverse i uruchomienie tam naszej pierwszej placówki - uzasadnia.

 

Przy projektowaniu cyfrowej rotundy PKO Bank Polski współpracował z agencją SI-Consulting. Równocześnie bank stworzył niezależną wersję budynku, działającą w wirtualnej rzeczywistości, która osadzona została na platformie Mazer. Przy jej realizacji współpracował z firmą XR Wizards.

PKO BP to największy bank w Polsce. W drugim kwartale br. w ujęciu skonsolidowanym zanotował 3,64 mld zł wyniku z odsetek i 1,25 mld zł z prowizji oraz 422 mln zł zysku netto. Zdecydowanie największym akcjonariuszem banku jest Skarb Państwa, ma 29,43 proc. jego walorów.

Dołącz do dyskusji: PKO BP wszedł do metawersum. Cyfrowa rotunda na platformach Decentraland i Mazer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl