SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image motywuje zarząd: dwóch menedżerów objęło akcje warte 1,4 mln zł

W ramach programu motywacyjnego firmy Platige Image, zajmującej się produkcją i postprodukcją treści wideo, jej prezes Karol Żbikowski i członek zarządu Artur Małek objęli za 5,5 tys. zł akcje spółki warte 1,36 mln zł.

Karol Żbikowski, prezes Platige ImageKarol Żbikowski, prezes Platige Image

Karol Żbikowski i Artur Małek objęli 55 562 walorów Platige Image z serii F po cenie emisyjnej 10 groszy za sztukę. W poniedziałek na koniec sesji giełdowej za akcję firmy płacono 24,50 zł, przy taki kursie wycena przejętego pakietu wynosi 1,36 mln zł. Będzie on stanowił 1,6 proc. podwyższonego kapitału spółki.

To realizacja programu motywacyjnego Platige Image za ub.r., na który akcjonariusze zgodzili się jesienią 2019 roku (seria F mogła obejmować maksymalnie 200 tys. akcji).

Karol Żbikowski został prezesem Platige Image w listopadzie 2018 roku, a Artur Małek został powołany do zarządu w połowie 2019 roku. Przed emisją serii F Żbikowski miał już 76,2 tys. walorów firmy (2,19 proc. kapitału), a Małek - 36,6 tys. (1,05 proc.).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Głównymi akcjonariuszami Platige Image są członkowie rady nadzorczej firmy: Jarosław Sawko (ma walory stanowiące 28,71 proc. kapitału), Piotr Sikora (25,5 proc.) oraz Tomasz Bagiński (7,51 proc.).

Platige Image z pierwszą dywidendą

W połowie kwietnia br. walne zgromadzenie Platige Image zgodnie z rekomendacją zarządu zdecydowało o wypłacie z  zeszłorocznego zysku netto 2,08 mln zł dywidendy (po 60 groszy na akcję) i przeznaczeniu 2,38 mln zł na kapitał zapasowy. To pierwsza dywidenda spółki w jej 11-letniej historii obecności na warszawskiej giełdzie.

W całym ub.r. grupa kapitałowa Platige Image zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych z 91,15 do 106,45 mln zł i zysku netto z 3,09 do 7,27 mln zł.

W pierwszym kwartale br. wpływy firmy zwiększyły się jeszcze mocniej - o 64 proc. do 20,15 mln zł. Równocześnie koszty operacyjne wzrosły o 66 proc. do 19,62 mln zł, co przełożyło się na spadek wyników rentowności: zysk sprzedażowy zmalał z 530 do 459 tys. zł, zysk operacyjny - z 534 do 506 tys. zł, a wynik netto - ze 154 tys. zł zysku do 104 tys. zł straty. Skorygowany zysk EBITDA spadł z 419 do 161 tys. zł.

- Zwiększona sprzedaż skonsolidowana w stosunku do ubiegłego roku związana jest z obrotami realizowanymi w naszym domu produkcyjnym Dobro, który dynamicznie rozwija się po pandemicznym okresie spowolnienia. W naszej podstawowej działalności projektowej spodziewamy się w tym roku podobnej cykliczności wyników finansowych jak w roku ubiegłym - opisał zarząd Platige Image w liście do akcjonariuszy.

W lutym br. Platige Image otworzyło spółkę w USA, jej szefem został Aurelien Simon. - Już pierwsze tygodnie obecności na amerykańskim rynku związane były z pozyskaniem projektów dla prestiżowych amerykańskich marek - zaznaczył zarząd.

Dołącz do dyskusji: Platige Image motywuje zarząd: dwóch menedżerów objęło akcje warte 1,4 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwator
Bardzo dobra robota. Żbikowski doskonale zarządza. Ten świetny duet z Małeckim obronną ręką wyprowadził spółkę z pandemii przez tworzenie bardzo dobrych gier, które lada chwila zadebiutują na Steam. To dzięki inicjatywie prezesa powstają własne produkcje filmowe i powstały studia satelitarne w USA i Japonii. Zlecenia z rynku gier same się nie pojawiają. Szkoda że na 25 lecie tak mało jest informacji o tym jak dobrą robotę robi Żbikowski. Bardzo dobra robota!
odpowiedź